:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Redakcja Siemiatycze, Hajnówka, Bielsk Podlaski, Łosice, Wysokie Mazowieckie

Adres redakcji

17-300 Siemiatycze, pl Jana Pawła II 5, tel 85 6552451

- Redaktor naczelny Jerzy Nowicki  - [email protected]

- Zastępca red. naczelnego Jacek S Wasilewski - [email protected]

- Sekretarz redakcji - Anna Kondraciuk - [email protected]

- reklamy i ogłoszenia - [email protected]

Zespół:

Siemiatycze:

Ewa Magdalena Iwaniak - [email protected]

Jacek Piotrowski - [email protected]

Eleni Kryńska - eleni.kryń[email protected]

Bielsk Podlaski - Michał Kruk, Jacek Prokopiuk, Andrzej Salnikow

Hajnówka - Andrzej Janiuk, Krystyna Kościewicz

Wspólpraca: Marek Antoni Nowicki, Jarosław Usakiewicz

 

Powstanie tej pierwszej w historii Siemiatycz gazety i jednej z pierwszych niezależnych gazet lokalnych w Polsce związane jest z wolnymi wyborami do samorządu w 1990 roku. Pierwszy numer był biuletynem wyborczym Komitetu Obywatelskiego Solidarność. Cztery strony pisane na maszynie i później odbijane techniką kserodruku. Gazetka zawierała, oprócz prezentacji kandydatów do samorządu pierwszej kadencji spod szyldu KOS, trochę lokalnych informacji odkłamujących najnowszą historię oraz przedstawiających nieznane w PRL idee samorządności.

Mieszkańcy Siemiatycz i okolic dobrze przyjęli wydawnictwo. Jego twórcy, czyli Jerzy Nowicki, Roman Panasiuk i Mirosław Leszczak zarejestrowali tytuł, założyli spółkę i rozpoczęli działalność gospodarczą. Kolejny, a nominalnie pierwszy numer Głosu Siemiatycz ukazał się już bez uzależnień politycznych. Na początku ukazywał się co miesiąc, później co dwa tygodnie, a od 18 lat gazeta jest tygodnikiem. Gazeta swoim zasięgiem obejmuje znaczną częśc historycznego Podlasia: powiat siemiatycki, bielski, hjanowski, częśc łosickiego, wysokomazowieckiego,

Nasz serwis intenetowy istnieje już nieprzerwanie 20 lat, po wielu zmianach, dzisiaj jako www.kurierpodlaski.pl

Minione lata przyniosły gazecie oraz poszczególnym dziennikarzom wiele nagród, nominacji, podziękowań i wyróżnień. M.in. nagrodę w V Konkursie Fundacji IDEE dla niezależnej prasy lokalnej (1998), Medal za Szczególne Zasługi dla Powiatu Siemiatyckiego (2009), tytuł Mecenasa Kultury Województwa Podlaskiego ‘2008.