:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Złaz Andrzejkowy w Narwi

Organizacje pozarządowe NGO, Złaz Andrzejkowy Narwi - zdjęcie, fotografia

W dniach od 25 do 27 listopada 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbył się Jesienny Złaz Andrzejkowy Hufca Bielsk Podlaski, gromadząc ponad 200 uczestników.

Za organizację odpowiedzialni byli instruktorzy Hufca Bielsk Podlaski: pwd. Mirosław Chilimoniuk, zastępca komendanta hm. Alicja Szyszkiewicz oraz członek komendy pwd. Edyta Szarkowska.

W czasie spotkania została powołana Młoda Kadra, która była odpowiedzialna za program złazu. W ciągu trzech dni środowiska harcerskie z trzech powiatów wzbogaciły się o nowe elementy z metodyki harcerskiej, jak również nawiązały nowe znajomości. Uczestnicy złazu przyjechali z: Narwi, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Czyż, Kleszczel, Milejczyc, Czeremchy, Brańska, Siemiatycz, Bociek, Topczewa, Sokołowa Podlaskiego.

- Pierwszego dnia tuż po kolacji instruktorzy, zuchy, harcerze zebrali się na wspólnym świeczkowisku. Była opowiedziana gawęda o braterstwie, po której każdy mógł zabrać głos i podziękować za swą przyjaźń. To była bardzo wzruszająca chwila. Następnego dnia każda grupa wiekowa wykonywała swoje zajęcia programowe. Następnie wszyscy wyruszyli do firmy PRONAR dowiedzieć się czegoś o samolotach, helikopterach. Przyjrzeliśmy się wtedy z bliska lądowisku i paru samolotom oraz poznaliśmy kilka ciekawostek na temat lotnictwa. Na koniec wszystkim uczestnikom została zorganizowana dyskoteka. W niedziele, po śniadaniu, uczestnicy przemaszerowali do kościoła na mszę. Po powrocie rozpoczęło się sprzątanie szkoły oraz apel kończący harcerskie spotkanie. Myślę, że nawet takie krótkie wyjazdy harcerskie uczą jak powinni zachowywać się prawdziwi harcerze – relacjonuje Anita Demianiuk.

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego harcerza jest złożenie przyrzeczenia harcerskiego i otrzymanie krzyża harcerskiego. Podczas wieczornego świeczkowiska na sztandar Hufca ZHP w obecności Komendanta Hufca ZHP dh phm. Dariusza Kośko, gości z Chorągwi Białostockiej i całej społeczności harcerskiej, harcerze na próbie stali się członkami ZHP i zostali włączeni do Hufca Bielsk Podlaski.

Michał Kruk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot MK

Złaz Andrzejkowy w Narwi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się