:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Zjazd absolwentów ‘67

Szkoły - edukacja, Zjazd absolwentów ‘67 - zdjęcie, fotografia

1 lipca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce odbył się Zjazd Absolwentów 1967 roku z okazji 50 rocznicy otrzymania świadectw dojrzałości.

Zebranych powitała i gościnnie przyjęła obecna dyrektor Wioletta Januszkiewicz. Z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy przybyło około 60 osób. Serdecznym powitaniom towarzyszyly łzy wzruszenia i radość. Wiele osób spotkało się pierwszy raz po 50 latach. Pośród uczących ich profesorów obecni byli Maria Romaniuk, Olimpia Korzun, Teresa Bułkowska - Żukowska i Witold Łapiński. Profesor Janusz Kopciał przysłał wzruszający list. Wspomniano nieżyjących nauczycieli i uczniów. Ich pamięć uczczono chwilą ciszy, a na grobach zapalono znicze. Po części ofIcjalnej wszyscy udali się do Domu Weselnego “Dwa Dęby” na uroczystą kolację i tańce.

- To spotkanie młodych i szalonych duchem maturzystów, po 50 latach, było wspaniałe. Byłam bardzo wzruszona i zarazem szczęśliwa, że po tylu latach mogłam ponownie zobaczyć i porozmawiać z koleżankami i kolegami z klasy. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie - powiedziała współorganizatorka zjazdu Elżbieta Gapanowicz.

Niemal wszyscy prosili o powtórny zjazd za rok.

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ

Zjazd absolwentów ‘67 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się