:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Zawody strażackie w Wygonowie

Pożary - straż, Zawody strażackie Wygonowie - zdjęcie, fotografia

Gminne zawody strażackie połączone z obchodami 70-lecia OSP w Wygonowie gm. Boćki odbyły się w niedzielę, 10 lipca. W dwóch konkurencjach (sztafeta 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe) startowały 4 drużyny OSP z: Bociek, Dubna, Wygonowa i Andryjanek oraz jedna ekipa kobieca z Bociek.

Młodzi strażacy wykazali się dość dużymi umiejętnościami, szczególnie podczas działań związanych z uruchomianiem motopompy, rozwijaniem i łączeniem węży strażackich i na końcu trafianiem strumieniem wody do celu. Końcowa klasyfikacja: 1 OSP Boćki, 2 OSP Dubno, 3 OSP Wygonowo, 4 OSP Andryjanki. Sędzią zawodów był młodszy brygadier Marcin Sawicki z PSP Bielsk Podlaski. Później obok świetlicy w Wygonowie odbyły się uroczystości wręczania medali i dyplomów za współzawodnictwo oraz z okazji 70. rocznicy powstania miejscowej straży pożarnej, której początki sięgają 1946 roku. Obecnie odznaczona została brązowym Podlaskim Krzyżem Floriańskim. Taki sam krzyż otrzymał nestor wygonowskich strażaków, Jan Grodzki. Złote medale Zasługi dla Pożarnictwa trafiły do Józefa Tatarczuka i Bogdana Oliwniaka ( obaj z OSP Wygonowo). Uroczystość uświetnił występ zespołu Klekociaki z Bociek.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JP

Zawody strażackie w Wygonowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się