:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Zawody sportowo – pożarnicze powiatu łosickiego

Pożary - straż, Zawody sportowo pożarnicze powiatu łosickiego - zdjęcie, fotografia

Dziesięć drużyn wzięło udział w IX Halowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Łosickiego, które odbyły się 27 i 28 lutego w hali sportowej Zespole Szkół w Sarnakach.

Pierwszego dnia rozgrywano mecze piłki nożnej i koszykówki systemem każdy z każdym”, drugiego druhowie mierzyli się w kilku konkurencjach, m.in. sztafecie, wspinaniu na linę, przeciąganiu liny. Zjechali zwycięzcy gmin wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach, zwycięzca poprzedniej edycji i dwie drużyny gospodarzy - z gminy Sarnaki.

Czołówka klasyfikacji w kategorii męskiej: I - OSP Nowe Szpaki (gm. Stara Kornica), II - OSP Rudka (gm. Stara Kornica), III - OSP Mostów (gm. Huszlew). Udział brały jeszcze OSP: Hołowczyce (gm. Sarnaki), Korczówka (gm. Olszanka), Kisielew (gm. Platerów), Niemojki (gm. Łosice), Chlebczyn (gm. Sarnaki).

OSP Nowe Szpaki: Sebastian Kruk, Łukasz Kalinowski, Dominik Chraszcz, Artur Chraszcz, Maciej Szpura, Dominik Puniewski, Dawid Szewczuk, Łukasz Zienkiewicz, Karol Jakimiuk, Arkadiusz Kruk.

OSP Rudka: Artur Zańko, Mateusz Nowicki, Karol Pietruczuk, Konrad Pietruczuk, Łukasz Tymoszuk, Mateusz Sadowski, Mateusz Tymoszuk, Konrad Flis, Dominik Flis, Barłomiej Jaszczuk.

W kategorii żeńskiej wygrała OSP Rudka.

- Zarówno w kategorii męskiej, jak i żeńskiej, wygrały zespoły, które zwyciężyły przed rokiem, a więc obroniły tytuł mistrzów powiatu. Mimo, że w obu zespołach występuje rotacja druhów, to widać że w tych jednostkach zaangażowanie w straży jest bardzo duże. Bo nie da się wygrać tych zawodów bez przygotowań. Druhowie mają odpowiedni sprzęt, ćwiczą, spotykają się, widzą w tym cel - powiedział bryg. Mariusz Popławski, zastępca komendanta w KP PSP w Łosicach.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. CK

Zawody sportowo – pożarnicze powiatu łosickiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się