:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C pochmurno z przejaśnieniami

Zawody musztry paradnej

Szkoły - edukacja, Zawody musztry paradnej - zdjęcie, fotografia

26 maja w ciechanowieckim zespole szkół odbył IV wojewódzki przegląd musztry paradnej. W zawodach wzięły udział klasy mundurowe trzech podlaskich szkół z Ciechanowca, Sokółki i Białegostoku. Zawody zostały podzielone na dwie części: program obowiązkowy i dowolny.

W pierwszej części drużyny musiały wykonać elementy musztry związane z marszem, tworzeniem kolumny marszowej oraz wykazać się szybkością i precyzją wykonywanych figur. Druga część to układ dowolny, w którym uczniowie zaprezentowali przygotowaną przez siebie choreografię do podkładu muzycznego.

Pierwsze miejsce zajęła klasa mundurowa zespołu szkół w Ciechanowcu. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna LO im. R. Kaczorowskiego w Białymstoku, a na trzecim drużyna LO im. M. Kopernika w Sokółce.

Zawody oceniało jury w składzie: kierownik zawodów Lesław Szulżuk - inspektor kuratorium oświaty w Białymstoku, sierż. Arkadiusz Świętochowski - prowadzący zawody, mjr Michał Mazurczyk z I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kpt. Jerzy Bołtryk z wojewódzkiego sztabu wojskowego w Białymstoku, kpr. Krzysztof Mironiuk z białostockiego XVIII pułku rozpoznawczego, mjr Piotr Januszkiewicz - dowódca kompanii podlaskiego oddziału Straży Granicznej w Białymstoku, asp. sztab. Tomasz Kochanowski z wydziału prewencji KW Policji w Białymstoku oraz Jan Ciećka – były dowódca kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Również w piątek rozpoczęły się II ogólnopolskie manewry uczniów klas mundurowych. Manewry zorganizowane zostały przez związek strzelecki Strzelec,przy współpracy zespołu szkół w Ciechanowcu. W trakcie 4 dni manewrów, ok. 160 młodych pasjonatów wojskowości z całej Polski uczestniczyło w zajęciach teoretycznych, zadaniach terenowych i na placu treningowym. Manewry zakończyła niedzielna msza w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Maciej Filipowicz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. MF

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Zawody musztry paradnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się