:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Z pomocą bocianowi czarnemu

Organizacje pozarządowe NGO, pomocą bocianowi czarnemu - zdjęcie, fotografia

Bocian czarny występuje w całej Polsce, ale bardzo rzadko można go spotkać, ponieważ gniazda zakłada w podmokłych, trudno dostępnych drzewostanach. W odróżnieniu od bociana białego, stroni od siedzib ludzkich. Na przekór temu 19 sierpnia Krzysztof Świszczewski, jadąc drogą leśną we Franopolu spotkał młodego, tegorocznego bociana czarnego, który wyglądał na osłabionego i głodnego.

- Wracałem wieczorem samochodem do domu i patrzę, a na drodze stoi bocian czarny i wcale nie ucieka. Postanowiłem mu pomóc. Widziałem, że jest słaby, nie mogłem zostawić go jako łatwego łupu dla drapieżników. Zabrałem boćka do domu i karmiłem. Daję mu wątróbkę i rybę, ale zdecydowanie bardziej preferuje rybę. Już dziś, po kilku dniach, bocian nabrał sił - opowiada Krzysztof Świszczewski.

Podczas mojej wizyty u państwa Świszczewskich bocian nabrał odwagi i postanowił odlecieć, jednak po chwili wrócił. Większość bocianów już odleciała na zimowiska. On sam już zapewne nie poradzi sobie w warunkach naturalnych. Potrzebna będzie pomoc człowieka w przetrwaniu.

Natalia Gontarz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. NG

Z pomocą bocianowi czarnemu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się