:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Wyśpiewali „Złotą Podkowę”

Muzyka - Koncerty, Wyśpiewali „Złotą Podkowę” - zdjęcie, fotografia

15 listopada w Kuźnicy Białostockiej odbyły się XX Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną - KUŹNIA. Wykonawcy prezentowali twórczość z gatunku poezji śpiewanej, rywalizując o Złote, Srebrne i Brązowe Podkowy.

Przewidziane były również Złote, Srebrne i Brązowe Hacele dla wyróżnionych przez jury wykonawców. Komisja konkursowa wytypowała uczestników, którzy wystąpili na koncercie laureatów w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Białymstoku.

Laureatami głównego trofeum przeglądu - Złotej Podkowy została Gabriela Kundzicz z Wasilkowa w kategorii solistów oraz zespół „3 x TAK” z Brańska w kategorii zespołów, który działa przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy w Gminie Brańsk.

Nagroda, którą zdobyliśmy jest naszym największym osiągnięciem. W marcu 2016 roku minie trzy lata od kiedy gramy razem. Początkowo mieliśmy próby w Miejskim Ośrodku Kultury w Brańsku. Tam zagraliśmy nasz pierwszy i jeden z najlepszych koncertów. Później, jak to w życiu bywa pojawiły się problemy i musieliśmy pożegnać salę prób w MOK. Pomocną dłoń w naszym kierunku wyciągnęła dyrektor ośrodka kultury w Kalnicy, Agata Puchalska i pozwoliła ćwiczyć w GOUK. Mamy tutaj spokój i do dyspozycji duże pomieszczenie. Dzięki dobrym warunkom oraz przychylności władz gminy mogliśmy pojechać do Kuźnicy na ten prestiżowy przegląd prezentując nasze autorskie utwory. Zdobyliśmy uznanie w oczach jury i zaproszono nas na koncert laureatów do białostockich Spodków. Dopiero tutaj dowiedzieliśmy się o naszym osiągnięciu – mówi Jarosław Usakiewicz gitarzysta i wokalista zespołu „3 x TAK”

Jacek S. Wasilewski, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. Sylwia Krasucka

Wyśpiewali „Złotą Podkowę” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się