:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C całkowite zachmurzenie

Wypadek koło Andryjanek - 6 osób rannych

Wypadki drogowe, Wypadek koło Andryjanek osób rannych - zdjęcie, fotografia

18 czerwca, ok. 17.30, na drodze nr 19 w Andryjankach w gm. Boćki, iveco, którym podróżowało 8 obywateli Ukrainy, zderzyło się czołowo z osobowym autem marki Citroen Xsara Picasso na lubelskiej rejestracji, którym jechały 3 osoby.

 

Pragnę podziękować wszystkim kierowcom, strażakom, policjantom, ratownikom medycznym i innym osobom za pomoc udzieloną mojej żonie Emilii, jej siostrze Annie oraz mi, bezpośrednio po wypadku do którego doszło w niedzielę, 18 czerwca, ok. 17.30 pod Andryjankami.

Reakcja kierowców, którzy się zatrzymali, była fantastyczna. Natychmiast, zanim zdążyłem wyjąć telefon, zadzwonili po pogotowie, pomagali w akcji ratowniczej, narażając się na niebezpieczeństwo, udzielali potrzebnych rad, służyli swoimi apteczkami, dodawali nam otuchy. To dzięki nim dalsza akcja, prowadzona przez strażaków i ratowników medycznych oraz personel śmigłowca pogotowia ratunkowego, zakończyła się powodzeniem.

Serdecznie dziękuję wszystkim dzielnym ludziom, którzy pomogli nam w trudnej chwili.

Dobro którego od Was doznaliśmy z pewnością do Was wróci.

Andrzej Rusin

 

 

Z pomocą przyjechały 3 ekipy pogotowia, ratownicy straży z OSP Boćki, OSP Andryjanki i JRG Bielsk Podlaski, oraz policjanci. Strażacy musieli rozciąć karoserię, by wydobyć kierującą citoenem. Jej stan był poważny. Kierujący busem także wymagał pomocy lekarskiej. Oboje dwoma helikopterami przetransportowano do szpitali w Białymstoku i Białej Podlaskiej. 2 osoby karetki zabrały do szpitala w Bielsku i 2 do Siemiatycz. Na czas akcji ratunkowej i podczas zabezpieczania śladów przez bielskich policjantów, droga była zamknięta. Na ten czas zorganizowano objazdy.

Jacek Piotrowski, Jacek S. Wasilewski, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. JP

Wypadek koło Andryjanek - 6 osób rannych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się