:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C lekkie zachmurzenie

Wybory 2010 - Kandydaci na burmistrza Siemiatycz

Wybory 2010, Wybory Kandydaci burmistrza Siemiatycz - zdjęcie, fotografia

Jest jeszcze trochę czasu do wyborów samorządowych. Dopiero jesienią będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i radnych na kolejne cztery lata. Zanim jednak się zacznie właściwa kampania wyborcza, zanim będziemy krytykować i oceniać kandydatów, wpierw dajemy im samym szansę zareklamowania się. Co myślą sami o sobie, co chcą by Czytelnicy, potencjalni ich wyborcy, o nich wiedzieli.
          Wolę kandydowania na fotel burmistrza Siemiatycz jasno zadeklarowały do tej pory cztery osoby. Kandydatów przedstawiamy w kolejności alfabetycznej.

          Grażyna Małgorzata Komuda

          (własny Komitet Wyborczy)
          Lat 40, urodzona w Siemiatyczach. Mąż Jan pracuje w firmie „Akces” w Siemiatyczach, synowie Rafał (18 lat) i Michał (19 lat) uczą się w siemiatyckim LO.
          Wykształcenie: Uniwersytet w Białymstoku, kierunek pedagogika wczesnoszkolna, CEN – Organizacja i Zarządzanie Oświatą.
          Dotychczasowa kariera zawodowa: od 1990 roku nauczyciel w Przedszkolu nr 1 w Siemiatyczach, od 2004 r. dyrektor tego przedszkola.
          Interesuję się psychologią, ponieważ sprawy ludzkie są mi bliskie, lubię podróżować z rodziną. Interesuje mnie też dobra książka oraz filmy o tematyce społeczno - psychologicznej.
          Jestem kandydatem niezależnym, w wyborach samorządowych wystartuję z własnego Komitetu Wyborczego.


          Edward Krasowski
          (własny Komitet Wyborczy)
          Wiek 46 lat. Urodzony w Wyszkach. Żona Alicja od 1992 r. prowadzi w Siemiatyczach własną działalność gospodarczą. Dwoje dzieci. Łukasz – 22 lata. W tym roku kończy Szkołę Aspirantów Pożarnictwa w Poznaniu oraz student III roku białostockiej filii gdańskiej AWF studia na poziomie licencjackim w systemie zaocznym. Córka Anna – lat 20, studentka I roku Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.
          Legitymuję się wykształceniem wyższym technicznym, które zdobyłem w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (1983-1988) oraz stopień ppor. poż. mgr. inż. W latach 2000-2001 podniosłem swoje kwalifikacje kończąc Studia Podyplomowe w zakresie „Zarządzanie Kadrami w Administracji Publicznej” w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku. Następnie w latach 2008-2009 ukończyłem 3-semestralne Studium Podyplomowe na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku w zakresie Przygotowanie Pedagogiczne. Ponadto w roku 2007 złożyłem w Ministerstwie Skarbu z wynikiem pozytywnym egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.
          Moja 23-letnia kariera zawodowa związana jest z pożarnictwem. W latach 1988-1990 pracowałem w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Mońkach na stanowiskach oficera i z-cy komendanta rejonowego. Od 1990 roku pracuję w siemiatyckiej straży pożarnej. W okresie tym pełniłem następujące funkcje: oficer, z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, od 1 stycznia 1999 r. pracuję na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.
          Nie jestem związany z żadną partią polityczną. Startując w wyborach stworzę własny komitet wyborczy, do którego chciałbym zaprosić ludzi kreatywnych, kompetentnych i wszystkich tych, którzy z troską patrzą w przyszłość Siemiatycz.


          Jan Olszewski

          (Porozumienie Samorządowo-Ludowe)
          Bezpartyjny, lat 54, żonaty, wierny ideałom „Solidarności”, cenię ludzi prawych, postępujących w życiu zgodnie z najpiękniejszymi, polskimi, szlacheckimi, chrześcijańskimi wartościami, którzy mają sprecyzowany cel w życiu. Wspieram osoby pokrzywdzone przez los, ubogie i niezaradne, młode i starsze, które widzą świat dalej, niż tylko czubek własnego nosa.
          Prawnik, dziennikarz, autor kilkuset artykułów o tematyce prawnej, ekonomicznej i społecznej, absolwent studiów dziennych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1978 r.) i Pomagisterskiego Dziennego Studium Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (1980 r.).
          Mam blisko trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe, które nabyłem w trakcie pracy m. in.: w Wydawnictwie Ludowym, Departamencie Samorządu Terytorialnego w centrali Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie, wieloletni redaktor i publicysta działu prawnego „Prawa i Gospodarki” i „Rzeczpospolitej”, w starostwie odpowiedzialny za gospodarkę mieniem powiatu.
          Podlasiak z krwi i kości, urodziłem się i wychowałem w gminie Drohiczyn (absolwent LO im Ignacego Józefa Kraszewskiego), przez trzydzieści lat warszawianin z wyboru, obecnie mieszkam w Krupicach.
          Pasje: historia Polski, geografia i literatura piękna, pszczelarz amator, miłośnik psów, zwolennik czynnego wypoczynku na łonie natury.
          Motto życiowe: „trzeba łączyć tradycje z nowoczesnością, bo naród który zapomina o tym gnuśnieje i ginie”.
          Popiera mnie Porozumienie Samorządowo-Ludowe i liczna grupa mieszkańców różnych profesji, którym zależy na tym, by obudzić Siemiatycze z letargu, w jakim tkwią od wielu lat.


          Piotr Siniakowicz

          (Platforma Obywatelska)
          34 lata, zamieszkały w Siemiatyczach, absolwent Wydziału Historii lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz podyplomowych studiów na kierunkach: zarządzanie w administracji i samorządzie terytorialnym oraz bankowości.
          Po studiach podjąłem stałą pracę w banku w Lublinie. Po dwóch latach zadecydowaliśmy razem z żoną Katarzyną wrócić do Siemiatycz. Postanowiliśmy, by właśnie tutaj wychowywały się nasze dzieci: ośmioletni Bartosz i czteroletnia Magdalena. Po kilkuletnim doświadczeniu z pracą w bankach postanowiłem zmienić profil zawodowy. Od 6 lat pracuję w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siemiatyczach. Koordynuję pracę kilkudziesięcioosobowego zespołu współpracowników, odpowiedzialnych za skuteczne i jak najszybsze przekazywanie unijnych pieniędzy rolnikom z terenu naszego powiatu. Moje stanowisko wymaga umiejętności łączenia szybkiego działania z precyzją wykonania, znajomości administracji, a tematy pozornie niemożliwe do zrealizowania stają się realne – i właśnie te umiejętności chciałbym wdrożyć w działaniach na korzyść naszego miasta.
          Uważam, że miasto Siemiatycze dysponuje ogromnymi zasobami, mam tu na myśli nie tylko piękne krajobrazy, dogodne położenie, ale przede wszystkim wspaniałych ludzi, których należy włączyć do aktywnego udziału i współpracy na rzecz rozwoju naszego miasta. Młodzi ludzie mający mnóstwo pomysłów i niespożyte pokłady energii, wspierani mądrością i doświadczeniem starszych kolegów muszą dać siłę, której nie powstrzymają żadne przeszkody w procesie zmian w naszym mieście – zmian na lepsze.
          Czas wolny staram się spędzać aktywnie, regularnie gram w piłkę nożną, gdy chcę się wyciszyć wybieram się na ryby, a że rodzina jest najważniejsza, często wędkuję z synem.

          Tyle na początek kandydaci o sobie. W najbliższych numerach zadamy kandydatom różne pytania, będziemy też oczywiście przedstawiać kandydatów do rywalizacji o fotele wójtów w poszczególnych gminach. Do tej tematyki będziemy nawiązywać w naszych publikacjach coraz częściej, bo...
          Dużo wiedzieć to znaczy dobrze wybrać.

          Jerzy Nowicki, tygodnik Głos Siemiatycz

Wybory 2010 - Kandydaci na burmistrza Siemiatycz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się