:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wolna amerykanka, czyli parkowanie na placu JP II

18/09/2018 10:54
Interwencje, Wolna amerykanka czyli parkowanie placu - zdjęcie, fotografia

W sierpniu ruszyły w końcu prace na pl. Jana Pawła, związane z zapowiadaną od dwóch lat przebudową parkingów i likwidacją podwójnych przystanków. Stare przystanki zniknęły, teoretycznie funkcjonują nowe - zielone. Teoretycznie, bo pomimo przebudowanych parkingów, pomimo ustawionych znaków pionowych oznaczających przystanek, kierowcy parkują po staremu, zadowoleni, że dalej, gdzie był stary przystanek, powstały nowe miejsca parkingowe.

      Mniej zadowoleni są pasażerowie autobusów miejskiej komunikacji: "Póki co jest masakra. Pasażerowie wysiadają w starym miejscu, bo nowe zajęte lub na ulicy", "Zastanawiałam się właśnie gdzie wysiadają pasażerowie, a w szczególności chodzi mi o dzieci, bo wciąż cały parking zajęty przez zaparkowane samochody..." - to z komentarzy z naszego profilu na FB.

     Bulwersują się właściciele sklepów: - Dziwnie porobiono te nowe parkingi, na dwa auta miejsca za dużo, trzecie się nie zmieści. A gdzie ma zaparkować samochód dostawczy?

     Kierowcy autobusów również skarżą się, że nie mogą zatrzymywać się przy przystankach, a pasażerów wypuszczają z autobusów, zatrzymując się na jezdni. Kierowcy samochodów zaś - że dostają mandaty za parkowanie na przystanku - nieprzystanku.

    Szef siemiatyckiej drogówki zaprzecza jakoby policjanci wystawiali mandaty:

   - Absolutnie, pouczamy, informujemy o zmianie organizacji ruchu - mówi asp. sztab. Mirosław Stefaniuk. - Kartki, które kierowcy znajdują za wycieraczką to nie mandaty, to wezwanie na komendę w celu złożenia wyjaśnień, gdzie też tylko na razie informujemy o zmianie sposobu parkowania na pl. Jana Pawła. Trudno na cały dzień postawić patrole przy przystankach, policjanci pojawiają się tam kilka razy w ciągu dnia. Ale muszę też przyznać, że kierowcy czasami nie zwracają nawet uwagi na obecność policjanta, parkując przy interweniującym radiowozie, zdziwieni, że policjant nakazuje odjechać z przystanku, przeparkować samochód. Jak widać przebudowa parkingów ciągle trwa, dziś (rozmawiamy 11 września - ak) frezowany jest fragment jezdni na zachodniej części ronda. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela GDDKiA wiem, że będzie wylewana nowa nawierzchnia, za kilka dni będzie też wykonywane oznakowanie poziome. Mówi się też o tym, że te parkingi będą jeszcze przebudowywane. Jak - nie wiem. A wracając do przystanków - na przystankach są ustawione znaki pionowe, nie można na nich parkować.

    Pytamy burmistrza o sytuację z przystankami. Piotr Siniakowicz odsyła po informacje do GDDKiA: - To zarządca drogi odpowiada za organizację ruchu. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie, bo po prostu nie mam żadnych informacji. Trwa cały czas przebudowa parkingów. Ile potrwa - nie mam wiedzy. Remonty miały odbyć się już rok temu.

    Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pytany o termin, do którego ostatecznie potrwają prace, o ewentualną nową nawierzchnię, o aktualny plan parkingów i sposób parkowania (bo po ubiegłorocznym czerwcowym spotkaniu w siemiatyckim magistracie i po dotychczas wprowadzonych zmianach widać, że różnią się od przedstawionego wówczas projektu, a wiadomo na pewno, że parkowanie na placu Jana Pawła ma być i równoległe i prostopadłe do chodnika) odpowiada:

        - Prace potrwają do końca września - informuje Rafał Malinowski, główny specjalista ds. komunikacji społecznej białostockiego oddziału GDDKiA. - Nawierzchnia jezdni głównej nie będzie wy-mieniana, a co za tym idzie - nie będzie zamykania drogi (12 września zamknięto tylko pas ruchu przy zachodniej części placu, ruchem kierowali pracownicy wylewający nową nawierzchnię - ak). W ciągu 2 tygodni (oprócz oznakowania pionowego) powinno być pomalowane oznakowanie poziome i nie będzie już żadnych wątpliwości, kto i gdzie powinien stawać. Policja zna już problem. Roboty są realizowane na podstawie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu - w związku z rezygnacją z części wycinki drzew na placu, ustalonego na spotkaniu z mieszkańcami należało dokonać korekty ilości miejsc parkingowych. Przepisy nie zezwalają na inną formę parkowania niż równoległe przy jezdni głównej, przy jezdniach zbiorczych zastosowaliśmy miejsca ukośne, w celu maksymalnego wykorzystania teren.

        Zadanie jest realizowane z budżetu GDDKiA (ok. 60 tys. zł. ), wiaty i nasadzenia zieleni zrealizował samorząd Siemiatycz.

        Anna Kondraciuk, fot. ak

Reklama

Wolna amerykanka, czyli parkowanie na placu JP II komentarze opinie

  • Siemiatyczanin - niezalogowany 2018-09-18 11:25:43

    Witam, Pan Burmistrz nic nie wie.... przecież ma zajętą głowę wyborami. Myśli jak mieszkańcom Siemiatycz, wyborcom wytłumaczyć : - najdroższą wodę w regionie, - energię cieplną dostarczaną przez PK, - wysokie podatki, - elektrociepłownia, - BASEN, brakuje tylko 3mln....................... - wynagrodzenie Pana Prezesa Bogusława Zduniewicza - wynagrodzenie przewodniczącej Rady Miasta. A najważniejsze co mu nie daje spać to kto doniósł na policję...... jeżeli robi się zdjęcie na przejściu blokując ruch trzeba się liczyć ze skutkami takiej postawy.....Jak czytam te posty nasuwa się jeden komentarz to konkurencja kazała im zrobić te zdjęcie na pasach........( dobre). Ktoś się podszył pod obecnego burmistrza to też konkurencja tylko która? Zakaz wypowiedzi dla kandydatów do Rady Miasta - Panie Siniakowicz oni przez ostanie 4 lata - również nie mieli nic do powiedzenia... działali według Pana rozkazów. To Pan Panie Burmistrzu podzielił mieszkańców Siemiatycz.....Nawet wierni Pana ludzie chcą zmian w Siemiatyczach. Były wyborca Pana.

  • gość 2018-09-18 13:38:36

    oh kampania w całej okazałości. widzę że pisowiec już się wypowiedział... żenada. żaden poprzedni burmistrz nie zrobił tyle co ten dlatego zasłużył on na kolejną kadencję. żygać mi się chce jak pomyśle o "pisowiskim burmistrzu siemiatycz" na szczęście mieszkańcy nie są na tyle głupi by na niego zagłosować. Pan Piotr Siniakowicz ma wygraną w kieszeni

  • Gosc - niezalogowany 2018-09-18 17:58:30

    Widzę ze odezwał sie wyborca platformy obywatelskiej....... po co od razu obrażać,każdy ma prawo wyboru, prosze o szacunek dla kandydatów. Z osiągnięciami tez bym nie przesadzała.....A co do pierwszego komentarza to jest sporo racji, tylko nikt nie chce sie przyznać do popełnionych błędów..... chyba ze wynagrodzenie na poziomie pana prezesa PK jest w Siemiatyczach norma, ze z basenu rownież klops.

  • Gość odwiedzajacy - niezalogowany 2018-09-19 17:10:49

    Nie mam wielkiej wiedzy kto pisior a kto inny, widzę tylko tyle ze Siemiatycze zostały dość w tyle porównując do Bielska Podl a kiedyś było odwrotnie. Trochę mnie dziwi ze burmistrz nie wie co się dzieje, w końcu to jego gospodarstwo i ktoś przyjeżdża zmienia kopie i na dodatek policja uczy, coś tu jest nie tak ! Gdzie organizacja przed i w czasie jakichkolwiek prac ? No cóż to nie moja bajka, nie będę więcej stękal i drażnił mieszkańców......

  • Gościu - niezalogowany 2018-09-19 18:11:17

    Siemiatyczanin zapomniał dodać, że pisowskiemu kandydatowi na burmistrza panu ficowi kampanię wyborczą sponsoruje zus siemiatycze, ktory jest utrzymywany z pieniedzy platnikow. Pisze sie komentarzyki na swojej stronie w godzinach pracy, dokladnie o 9,30. Czy tak powinno się wydawac nasze mieszkańców pieniązki!!!

  • gość 2018-09-19 19:54:00

    Gościu zapomniał dodać, że kampanię panu siniakowiczowi sponsorują mieszkańcy Miasta Siemiatycze. Przykładem może być książeczka propagandowa, którą nie tak dawno wetknięto każdemu mieszkańcowi w skrzynkę. Z tego co widać pan siniakowicz pisze swoje dyrdymały w godzinach pracy urzędu. Zacytuję gościa: "Czy tak powinno się wydawac nasze mieszkańców pieniązki!!!"

  • Radny - niezalogowany 2018-09-19 20:55:16

    Dla wszystkich śledzących wnikliwie życie Pana Fic - profil prowadzą także osoby trzecie : ) Nie wiem czy płakać czy śmiać się z tej waszej głupoty : )))

  • ~~~ - niezalogowany 2018-09-19 21:35:22

    Zleciały się Pieski Burmistrza i szczekają . . . Ciekawe co Wam obiecał ? Bo tym , którzy są przeciw obiecał zwolnienie po wyborach !

  • Ona - niezalogowany 2018-09-19 21:36:53

    Zielony Piotrus, nie przepuszczał ze Pan Jakub Fic jest tak dobrze przygotowany do wyborów.zeby bylo jasne nie popieram PiS, ale Pan Fic widać ze ma wszystko zaplanowane pełny profesjonalizm. Pan Siniakowicz myślał ze przejdzie na następna kadencje ale bedzie to bardzo trudne.Panie Piotrze jak czytam Pana profil wyglada ze Pan nie wie co dalej działać. zwala Pan wszystko na konkurencje a to ludzie odbierają jako bardzo słabe.Zero pomysłu na nowoczesne miasto.A wynagrodzenie prezesa PK to jak mówią na mieście bagno...... A Basen .............. No cóż trzeba powiedzieć mieszkańcom ze nie bedzie bo na to nas nie stac, i pan dobrze o tym wie.

  • miłość - niezalogowany 2018-09-19 22:48:16

    Osoby piszące jak bardzo obecny burmistrz jest kiepski oraz jak bardzo Pan Fic jest cudowny jest po prostu śmieszne. Kandydat na burmistrza z ramienia PIS w swoich postulatach pisał tylko w ogólnikach, odpowiedzi na pytania - także w ogólnikach. Nie pisze nic nowego niż PISowskie obietnice. Nie będę wypowiadać sie o kandydacie z ramienia PO, bo jednak obietnice ze strony tego Pana są konkretne (pomimo wiadomej sytuacji na temat wynagrodzeń itd). Żaden z kandydatów nie jest godny uwagi, szkoda.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-19 22:57:04

    Ot I wyłazi pisowska obłuda. Na pytania o program jedna odpowiedź, hejt na Siniakowicza. Czytam komentarze I jednych I drugich. Jakoś nie zauważyłem , by Siniakowicz robił to samo, co " święta" rodzina Ficòw. Opanujcie się ludzie. Kiedyś się trzeba będzie wyspowiadać!!!

  • M.M. - niezalogowany 2018-09-19 23:18:53

    A Halina z Komunalnej dalej sobie używa . Ale żeby mieszać do tego rodzine to już osiągnęłaś Kobieto dno

  • GośćWS - niezalogowany 2018-09-19 23:48:32

    A je.ac ten cały zafajdany pis(celowo z małej litery bo na dużą nie zasluzyli). Najlepiej jest krytykować to co już powstało. A jeśli chodzi o organizację ruchu to Gddkia i policja stawiają znaki itp....Drogi pisiorze nie wyprowadzają Siemiatycz z Polski tak jak Wasi zwierzchnicy wyprowadzają Polskę z UE....

  • Bolek - niezalogowany 2018-09-20 06:05:41

    Nie ma czym się martwić , grunt sie pali pod nogami to trzęsą portkami i teraz będą czepiać się także Babci i Dziadka . Te same osoby słodzą u Piotrusia a tutaj jadą po Ficu . Paniusie miedzy innymi z Komunalnej , obrończynie Piotrusia . Ficu śmiej się z tego i nie bierz do głowy. Masz bardzo duże poparcie i stad ten atak na Ciebie.

  • gość 2018-09-20 07:48:46

    Skomentuje to tak: Jak Pan Siniakowicz przegra to nie takie kwiatki Siemiatyczanie poznają, ........... wynagrodzenie prezesa komunalnej to tylko jedno z wielu wielkich wyczynów obecnego burmistrza i i jego Rady Miasta. Hejt jest z obu stron....... dziwie się tylko dla niektórych pracowników PK, ale oni również może maja takie wynagrodzenie jak prezes. Hejtu nie ma u obecnego burmistrza bo on nie wygodne komentarze kasuje........

  • Gość - niezalogowany 2018-09-20 12:58:27

    Przyjemna rozmowa - nie ma co. Kampania w najgorszym wydaniu. Ciekawe jest podejście nowego kandydata - krytyka poprzedniego. Strasznie to razi, nie powinno się w ten sposób prowadzić kampanii. Taką nienawiścią nic się nie zdziała. A może zdziała? Widać wyborcy tolerują język nienawiści, skoro pis ma tak duże poparcie. Przykre

  • Życie zna - niezalogowany 2018-09-20 13:12:36

    Kupa śmiechu z tego burmistrza centrum który robi zebranie rady gada głupoty że członek rady w szpitalu jest i nie będzie go na zebraniu pojawia się i skonsternowany burmistrz twierdzi że oni sobie tylko tutaj debatują że to luzna rozmowa rady miasta. Oderwał się od rzeczywistości w swoim pseudo królestwie i nie da sobie nic powiedzieć bezpartyjny a tak nastawiony w jedną stronę ta lewa z której startował do pierwszych wyborów. Jego ekipa która się otoczył to banda legatów którzy nic sensownego nie wnoszą na radę a co jedynie przytakują. Obniżka wynagrodzenia tak ale po wyborach, ilu osobom pomógł stworzony resort miasta Siemiatycze w brukseli i ile to miasto kosztuje jakieś dane ?Za rok robiona jest ulica slowiczynska po co tam robić jakieś inwestycje typu sadzenie krzewów dosypywanie trwawy jesień idzie za rok to będzie wykoapne kasa w bloto. Głosowałem na pana ale już tego błędy nie popełnię. To pan dzieli społeczeństwo Siemiatycz swoim nastawieniem.

  • gość 2018-09-20 15:01:35

    Żenujące są te ataki obozu kontrkandydatów na obecnego burmistrza... lepiej się skoncentrować na przedstawieniu pozytywnych programów i rozwiązań, a nie dojeżdżaniu konkurencji. Nawet jak ktoś niezdecydowany jest na kogo głosować, to takie działania tylko odstraszają ;-) Pozdrawiam

  • Kumpel - niezalogowany 2018-09-20 18:47:04

    Najlepsze sa posty u manka....jak szfagier siniakowicza pisze dosc ciekawe rzeczy...... i atakuje mariusza.... Mariusz jestesmy z toba bez wzgledu czy startujesz z po, pis czy sld. Masz nasze glosy.......a szfagier piotrka niech siedzi cicho....... bo oczym piszesz to jest prawda. Nigdy bym nie posadzil ze piotrek tak sie zmieni i to w ta zla strone. Wladza uderzyla w glowe. Mariusz pamietasz jak zaczynal piotrek w PO bylismy z nim a dzis zostalo przy nim kilka osob ktore sa zastraszone lub maja z tego wymiar finansowy.A na miejscu piotrka bym uciszyl szfagra i panie z komunalnej...... trzymaj sie maniek.jako jeden z pierwszych mowisz jak jest...... i to dobitnie.

  • gość 2018-09-21 00:45:56

    Hahaha co za wsioki, a raczej jeden, bo to jedna i ta sama osoba pisze te komentarze, jak widać po stylu pisania. Jeszcze macie miesiąc na ujadanie na Pana burmistrza.

  • kazik - niezalogowany 2018-09-21 08:12:16

    Radzę nie czytać tych pojebanych komentarzy pisanych przez pojebanych ludzi. Dziękuję

  • gość 2018-09-21 08:55:47

    Sypie się układanka Pana Siniakowicza....... nie wszystko można zrzucić na konkurencje,....... jak w PO siemiatyckiej takie dzieją się rzeczy......

  • gość 2018-09-21 11:15:03

    Śledząc wpisy na FB, P. Siniakowicz nic na nikogo nie zrzuca i nie daje się prowokować hejtom. Skończcie już, bo się ośmieszacie :)

  • Marylka - niezalogowany 2018-09-21 14:22:41

    Pan Siniakowicz blokuje ludzi i niewygodne komentarze i stał się kryształowo - czysty !!!! Przejrzyjcie na oczy . Popieram Manka jak ktoś wyżej pisał , jesteś wielki chłopaku .

  • Gość - niezalogowany 2018-09-21 19:29:03

    Do Pana Siniakowicza dlaczego pan nie startuje z Platformy Obywatelskiej. Przeciez dalej jest Pan w tej partii. Raz nas Pan oszukal drugi raz Panu sie nie uda.Gdzie mieszkancy moga Panu zadawac pytania. Na pana profilu znikaja pytania oczywiscie nie wygodne dla pana. Pozdr.

  • Mariusz - niezalogowany 2018-09-22 22:32:10

    Burmistrz blokuje niepochlebne opinie, mało tego - pomawia ludzi o tzw. hejt, argumentując to zemstą. Mam nadzieję, że wezwany do tablicy odblokuje swoj profil, czym umożliwi merytoryczną dyskusję. Blokuje niewygodnych komentatorów, po czym sam ich pomawia, nie dając możliwości riposty. Może burmistrz zorganizuje debatę, w trakcie której pozwoli dojść do głosu komuś spoza wianuszka fanatycznych adoratorów? Jestem przekonany, że nie tylko ja czekam na taką możliwość. Pozdrawiam, Mariusz T.

  • gość 2018-09-24 12:29:06

    Panie Burmistrzu, Panie Prezesie PK Siemiatycze organizujecie 12.10.18r. w ETRNITE galę jubileuszową 25lecia Przedsiebiorstwa Komunalnego, mam pytanie ile ta impreza będzie nas podatników kosztowała, kto jest zaproszony, jaka kwota jest przeznaczona na nagrody dla pracowników PK. Usługi PK drożeją w tym woda a wy się dobrze bawicie..... Tak się bawi Siemiatycka Platforma Obywatelska za pieniądze mieszkańców Siemiatycz.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 11:17:01

    Czytając komentarze jednych i drugich nie dziwię się, że 75 % mieszkańców wyjechało z Siemiatycz z granicę.

  • gość 2018-09-25 11:28:39

    Pan Fic zdaje się, że kampanię wyborczą ma zasponsorowaną przez PiS więc powinien zrozumieć takie imprezy, dogłębnie...

  • gość 2018-09-26 13:23:38

    Masz dowody że kampanie ma zasponsorowaną ??? Lepiej przyjrzeć się gdzie przez ostatnie 4 lata szły pieniądze z miejskiej kasy....... Boli was że nawet SLD ujawnia wasze ciemne strony, układziki- Siniakowicz- Zduniewicz.......... Nie spodziewaliście się że SLD w was uderzy..... Boicie się ich gorzej niż PIS-u. Ile miasto wpompowało kasy w tę Spółęczke........ jakie bierze wynagrodzenie Prezes PK Zduniewicz, ile kosztuje utrzymanie Rady Nadzorczej i kto ją reprezentuje........ Gdzie pracują i od kogo są zależni Członkowie Rady Nadzorczej PK.

  • gość 2018-09-27 12:28:17

    W 2016 r PIS określił ustawą poziom zarobków prezesów i rad nadzorczych w zależności od wielkości firmy. Skład Rady znajdziecie na BIP Spółki.

  • gość 2018-09-28 08:07:17

    Czy wpis na każdym banerze Pana Jakuba drobnym maczkiem: Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość nie jest dowodem, że ma sfinansowaną kampanię przez PiS??? haha

  • gość 2018-10-01 13:03:47

    a co ma pisać,,,,,, PO ......... poczytaj a potem pisz.

Dodajesz jako: |