:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C lekkie zachmurzenie

Kolejny kandydat na burmistrza Siemiatycz

Wybory 2010, Kolejny kandydat burmistrza Siemiatycz - zdjęcie, fotografia

Powiększyła się lista osób chcących wziąć udział w wyborach na burmistrza Siemiatycz. Grono ich ma zamiar powiększyć Krzysztof Wieczorek, trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im KEN w Siemiatyczach. Startować będzie pod szyldem własnego komitetu wyborczego. Oto co pisze o sobie:

          - Mam 53 lata, jestem nauczycielem miejscowego liceum, ukończyłem AWF w Warszawie. Specjalizuję się w socjologii i problemach społecznych. Współpracuję z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jestem autorem trzech książek dla studentów i trenerów. Od 10 lat pełnię funkcję prezesa Związku Piłki Ręcznej w Białymstoku. Znam problemy miasta i samorządu gdyż od 20 lat mieszkańcy powierzają mi mandat radnego. Prace na rzecz miasta zaczynałem od usuwania bruku z Placu Jana Pawła II w roku 1974.
          Jestem żonaty, żona Jadwiga jest nauczycielem biologii w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Siemiatyczach. Mam dwie córki, Agata jest architektem, Beata technologiem żywienia. Obie mieszkają we Wrocławiu.
          Dlaczego startuję: boli mnie jak nasze miasto traci na znaczeniu społecznym. Sąsiedzi w Bielsku, Białej czy Sokołowie rozwijają swoje ośrodki skuteczniej. U nas dominują układy i powiązania. Przez zaściankowe waśnie straciliśmy wiele inwestycji mogących zmienić oblicze Siemiatycz.
          Liczba mieszkańców stale się zmniejsza. Młodzież ucieka, dorośli emigrują. Czas to zatrzymać by młode pokolenia miały gdzie wracać.

          Co chcę zdziałać:
          - skutecznie wspierać inicjatywy gospodarcze /umorzeniem podatkowym, uproszczeniem procedur/. Zaktywizować działania na rzecz pozyskiwania środków unijnych na drogi, kanalizację, inwestycje. Prawdziwym stanie się hasło – urzędnicy pomagają mieszkańcom.
          - ograniczyć wydatki na administrację i zarządzanie. Po pierwsze - to sobie – ewentualnemu burmistrzowi zmniejszyłbym wynagrodzenie. Urzędy miejskie nie mogą być przechowalnią dla znajomych a niektóre pensje nie mogą być horrendalnie wysokie.
          - zmienić zasady pracy instytucji: MOSiR, dom kultury, hale sportowe. Doprowadzić do powstania kina. To w soboty i niedziele muszą one tętnić życiem by dzieci odciągać od używek i nałogów. Nie chcę mówić o halach i basenach tylko je budować i zapełniać młodzieżą.
          - efektywniej współdziałać z policją i nauczycielami. Znaleźć wspólnie z młodzieżą alternatywę dla barów i piwa. Miasto musi być bezpieczne także wieczorami. Szkoły muszą skutecznie wychowywać a pedagodzy radzić sobie nawet w trudnych sytuacjach.
          Siemiatyczan, którzy chcą pomóc i działać, proszę o kontakt na poniższy email. Chętnie odpowiem na pytania, wątpliwości i problemy. Proszę je kierować na adres: [email protected]

          Opr. Jerzy Nowicki, Tygodnik Głos Siemiatycz, fot Marek Malinowski

          PS: Jak do tej pory w wyborach na burmistrza Siemiatycz zamierzają wziąć udział: Krzysztof Andruszkiewicz, Grażyna Małgorzata Komuda, Jan Olszewski, Piotr Siniakowicz i Krzysztof Wieczorek. Wszystkich kandydatów poznać można w naszym serwisie w zakładce Wybory 2010

Kolejny kandydat na burmistrza Siemiatycz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się