:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

VIII konkurs taneczny „Baw się i tańcz”

Muzyka - Koncerty, konkurs taneczny „Baw tańcz” - zdjęcie, fotografia

Do Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim przyjechały w ubiegły czwartek dzieci i młodzież z dziesięciu placówek specjalnych na Podlasiu.

W tym roku w konkursie tanecznym „Baw się i tańcz”, startowały zespoły z Białegostoku, Suwałk, Grajewa, Długoborza, Siemiatycz, Hajnówki oraz Bielska Podlaskiego. Niektóre osoby z tych zespołów występowały też solo lub w duetach. Występy były w kategoriach bądź to tańca regionalnego, tańca nowoczesnego lub inscenizacji tanecznej. Po raz pierwszy wystartowały zespoły z Siemiatycz i Grajewa. W szeregach starych zespołów(to już ósma edycja konkursu) było dużo nowych osób.

- Jestem tu po raz pierwszy. Uczę się w drugiej klasie zawodówki o profilu kucharz. Przygotowywałam się do konkursu sama w domu. Tańczę dla własnej satysfakcji już od podstawówki. Sprawia mi to dużo radości – mówi Magdalena z Białegostoku, laureatka drugiego miejsca w kategorii tańca nowoczesnego.

Po raz pierwszy występował także Karol reprezentujący Bielsk.

- Przedtem mieszkałem w Łodzi, tam uczęszczałem na zajęcia z baletu – mówi Karol, który w kategorii tańca nowoczesnego zajął trzecie miejsce.

W zdecydowanej większości przypadków startujących przygotowują jednak wychowawcy i nauczyciele, instruktorzy. Magdalena i Karol są wyjątkami.

W przyszłym roku można się spodziewać poszerzenia formuły konkursu.

- Dziewiątą edycję konkursu pragniemy wzbogacić o udział podopiecznych, którzy ze względu na swoje schorzenia mają zajęcia indywidualne w domu, nie mogą na co dzień uczęszczać do szkoły. Ta forma zabawy, rozrywki, poza zwykłą nauką, jest pewną formą rehabilitacji. Tu nie ma przegranych i wygranych. – mówi przewodnicząca Stowarzyszenia „Małe Marzenia” Joanna Niewińska.

Stowarzyszenie „Małe Marzenia” i Starostwo Powiatu Bielskiego wsparły finansowo organizację konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami oraz każda placówka otrzymała pamiątkową statuetkę.

Poza konkursem gościnnie występowali: Bartosz Zawadzki – lider zespołu „Forti”, dzieci ze szkoły tańca „Revolt” oraz zespół ze stowarzyszenia „Ojcowizna Ziemi Bielskiej”.

Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.

Prezentujemy listę pierwszych miejsc zajętych w poszczególnych kategoriach.

Kategoria Soliści

I m. – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce

I m. – Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku

Kategoria Duety

I m.Stowarzyszenie „Aktywni” w Białymstoku

Kategoria Taniec Nowoczesny

I m. – Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku

I m. – Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku

Kategoria Taniec Regionalny

I m. - Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku

Kategoria Inscenizacja Taneczna

I m. – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu

I m. - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suwałkach

Andrzej Salnikow, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, tot. AS

VIII konkurs taneczny „Baw się i tańcz” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się