:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA

Kiedy: 2018-10-19 , godzina: 15:00 | Gdzie: Bielsk Podlaski

Teatr, Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA - zdjęcie, fotografia

Już 19 października 2018 roku w Kreatywnym Centrum Kultury (ul. Studziwodzka 35A, Bielsk Podlaski) startuje V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA. Jest to cykliczne wydarzenie kulturalne, które od początku cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Bielska Podlaskiego, jak i teatrów amatorskich z całej Polski.

            Do tegorocznej części konkursowej zakwalifikowało się aż trzynaście zespołów z praktycznie każdego zakątka kraju. Grupy są naprawdę przeróżne – od teatrów typowo dziecięcych, poprzez młodzieżowe, aż po teatry dorosłych. Wszystkich łączy jednak jedno – tworzą spektakle komediowe, a to właśnie komedia, humor i śmiech są hasłami przewodnimi „Dechy”.

            Jednak „Decha” to nie tylko pokazy spektakli konkursowych, to także ciekawe wydarzenia festiwalowe. Tegoroczną, jubileuszową edycję, swoją obecnością uświetnią krakowski Teatr VIS a VIS – eksperci od magicznych pokazów i spektakli muzycznych w klimacie retro oraz alternatywny teatr z Nowej Soli – Terminus A Quo. Terminus A Quo – teatr z wieloletnim doświadczeniem, tworzący niezwykłe widowiska plenerowe, spektakle uliczne, ale przede wszystkim spektakle teatralne i występy performatywne. Na swoim koncie mają około dwustu premier, tworzą także festiwale i imprezy artystyczne dla teatrów offowych.

            W planie Dechy zawsze jest też czas na integrację, poznawanie się i wspólne rozmowy w ciepłej i radosnej atmosferze. „Decha” w swoich założeniach ma przede wszystkim zrzeszać środowisko teatrów amatorskich w Polsce oraz tworzyć i zacieśniać kontakty – między aktorami, reżyserami, instruktorami, ale przede wszystkim między ludźmi o wielkich pasjach i miłościach – bo to w teatrze jest najważniejsze.

            V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA

            Gdzie? Kreatywne Centrum Kultury, ul. Studziwodzka 35A, 17-100 Bielsk Podlaski

            Kiedy? 19.10.2018 (piątek) – 21.10.2018 (niedziela)

            Bilety: cegiełka wedle uznania

            Szczegółowe i aktualne informacje: https://www.facebook.com/DECHA-Festiwal-Teatr%C3%B3w-Amatorskich-174111429961737/ https://www.facebook.com/kreatywnybielskpodlaski/

 

 

V Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się