:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

V Amatorski Turniej Paintballowy

Rózne dyscypliny, Amatorski Turniej Paintballowy - zdjęcie, fotografia

Paweł pokonał ponad 300 kilometrów aby wziąć udział w turnieju. Nie jest to takie proste, gdy jest się osobą na wózku i nie posiada się własnego auta. Dlaczego podjął się takiego wyzwania? Aby sprawdzić swoje możliwości, poznać nowych ludzi, wyjść z domu. Ponadto nigdy dotąd nie miał okazji być na Podlasiu. Pawłowi spodobał się paintball i zauroczyło go Podlasie. Zapowiedział, że na pewno tu wróci.

 Wielu zawodników uczestniczy w turnieju co roku. Podekscytowani wyczekują początku czerwca i wielkiego paintballowego święta na Podlasiu. Czy chodzi tylko o sportową rywalizację i wygraną? Bynajmniej. Oczywiście miło zdobyć medal, a jeszcze lepiej także puchar, ale dużo ważniejsza jest atmosfera wydarzenia, dobra zabawa i przygoda, czyli nieodłączne cechy paintballu. Taka zresztą od początku była intencja organizatorów turnieju – Spółdzielni Socjalnej „Esskapada”, znanej także jako Paintball Podlasie.

 W miniony weekend (9-10 czerwca) już po raz piąty odbyły się w Osmoli rozgrywki turniejowe. Tym razem w trzech kategoriach: turniej osób niepełnosprawnych (na wózkach), turniej mechaniczny oraz turniej elektryczny. Szczególny charakter miały rozgrywki na wózkach - nikt inny w Polsce (i w Europie) nie podjął się zorganizowania podobnego wydarzenia. Turniej w Osmoli ma już swoją markę. Od ubiegłorocznej edycji odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Także lokalny samorząd (Gmina Dziadkowice) objął wydarzenie patronatem. Z kolei partnerami medialnymi były: Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz oraz Paintball w Polsce. Pomogło także wielu lokalnych przedsiębiorców. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w różny sposób wsparli to niecodzienne sportowe wydarzenie.

 Tradycyjnie turniejowi towarzyszyła akcja charytatywna. W tym roku przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Kuby Płocha, którego czeka skomplikowana operacja serca w klinice w Niemczech. Ponadto można było zakupić ręcznie szyte słoniki (akcja „podaruj słonika”) i w ten sposób wesprzeć Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy „Przystań” w Kostrach Noskach, przeznaczony dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną.

Oto tabela wygranych V Amatorskiego Turnieju Paintballowego:

Kategoria „paintball na wózkach”:

I miejsce (złoto) – Nieślubne Dzieci Proboszcza

II miejsce (srebro) – Ślepe Krety Zagłady

III miejsce (brąz) – Extreme Wheels

Kategoria „bez prądu” (markery mechaniczne i pompki):

I miejsce (złoto) – Dzikusy

II miejsce (srebro) – El Coyotes

III miejsce (brąz) – Santa Muerte

Kategoria „elektryki”:

I miejsce (złoto) – NexXTeaM Young

II miejsce (srebro) – NexXTeaM Kids

III miejsce (brąz) – Paintsquad Międzyrzec Podlaski

Wszystkim drużynom gratulujemy!

Katarzyna Kamecka-Lach, fot. KK-L

 

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


V Amatorski Turniej Paintballowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się