:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C lekkie zachmurzenie

Utrudnienia na przejeździe kolejowym w Siemiatyczach Stacji

Administracja, Utrudnienia przejeździe kolejowym Siemiatyczach Stacji - zdjęcie, fotografia

Od prawie 2 w nocy 26 maja do 10.40 tego samego dnia zamknięty był przejazd kolejowy w Siemiatyczach Stacji. Bezpośrednim powodem był stojący w tym miejscu skład pociągu towarowego. Chcących przejechać przez tory czekały objazdy.

       Jak poinformowała dyżurna stacji, właściwym powodem zatrzymywania pociągów są remonty torów.

       - Pociągi ze względu na remonty jeżdżą po jednym torze. I wynikiem tego są dość częste blokady. Gdy jedną miejscowość się odblokuje, to następuje zator w innym miejscu. Siła wyższa. Być może można to inaczej rozwiązywać, ale ja nie jestem w stanie odpowiedzieć czy jest to możliwe. Słyszałam, że remonty mogą potrwać do grudnia.

       Na pytanie, czy aby umożliwić przejazd dla innych pojazdów, nie można byłoby skład pociągu towarowego rozłączyć, dyżurna odpowiedziała:

       - To nie taka prosta sprawa. Brak jest ludzi, a przepisy wymagają zrobienia próby, obecności rewidenta i innych osób.

       Tak więc należy liczyć się z dalszymi utrudnieniami podczas przejazdów przez tory. Zresztą remonty dróg są z jednej strony zmorą dla ich użytkowników, ale przyszłość może spowodować płynniejszą jazdę tak dla pociągów, jak i aut.

       Jacek Piotrowski, fot. JP    

Utrudnienia na przejeździe kolejowym w Siemiatyczach Stacji komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-28 10:22:02

    Skoro nie można rozłączyć składu, to może dałoby się zatrzymać pociąg te kilkadziesiąt metrów wcześniej jeszcze przed przejazdem żeby go nie blokować?

Dodajesz jako: Zaloguj się