:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Turystyczny Rajd Samochodowy

Sporty motorowe, Turystyczny Samochodowy - zdjęcie, fotografia

13 dwuosobowych załóg, w tym sześć z dziećmi, wzięło udział w Turystycznym Rajdzie Samochodowym z przeszkodami, który 27 maja zorganizował Nadbużański Klub Motorowy w Siemiatyczach. Trasa rajdu przebiegała przez miasto i gminę Siemiatycze, zgodnie z tzw. itiner"em, czyli specjalnym planem jazdy.

Program rajdu obejmował również próbę sprawnościową z jazdy samochodem po wytyczonym torze na placu przy PZM w Siemiatyczach, test z przepisów ruchu drogowego, test krajoznawczy z przejechanej trasy i pięć prób sprawnościowych w trakcie jazdy wyznaczoną trasą.

Klasyfikacja ogólna rajdu: I miejsce - Karolina Goworek i Łukasz Goworek, II - Marta Gumieniak i Marcin Gumieniak, III - Anna Konczerewicz i Kamil Konczerewicz.

Zdobywcy trzeciego miejsca zwyciężyli również próbę sprawnościową.

Test z przepisów ruchu drogowego prawidłowo rozwiązały dwie załogi: Krystyna Wińska i Roman Umiastowski oraz Marta i Marcin Gumieniak.

Test krajoznawczy prawidłowo rozwiązało 6 załóg: Mariusz Łobodziński i Michał Piotrowski, Krystyna Wińska i Roman Umiastowski, Sebastian Radziwoniuk i Marcin Leszczyński, Karolina i Łukasz Goworek, Krystyna i Józef Fiedorowicz, Anna i Kamil Konczerewicz.

Z prób sprawnościowych zwycięsko wybrnęły 2 załogi: Beata Wasilewska i Andrzej Barwiejuk oraz Ewa Rusinowicz i Leszek Kruszyniewicz.

Na zakończenie zawodów uczestnikom wręczono puchary, ufundowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów. Zakończeniem Rajdu była wspólna biesiada przy ognisku, z bigosem i kiełbaskami przygotowanymi przez organizatora.

Nadbużański Klub Motorowy za naszym pośrednictwem dziękuje sponsorom: właścicielom firm PHU "Julia", "EMKa" BAR z Siemiatycz oraz Okręgowemu Zarządowi Działalności Gospodarczej Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku. Szczególnie - Komandorowi Rajdu, panu Kazimierzowi Grzesikiewiczowi, za przygotowanie ciekawych prób sprawnościowych i przeszkód. NKM dziękuje także wszystkim uczestnikom i osobom obsługującym rajd za udział i zaangażowanie i juz dziś zaprasza do udziału w kolejnych rajdach.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski – Glos Siemiatycz, fot. Andrzej Kamiński

Turystyczny Rajd Samochodowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się