:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

Triathlon Kraina Bugu

Kiedy: 2018-09-02 , godzina: 09:00 | Gdzie: Janów Podlaski Mielnik Drohiczyn

Bieganie , Triathlon Kraina - zdjęcie, fotografia

2 września 2018 poprzez tereny nadbużańskie przebiegnie trasa TRIATHLONU KRAINA BUGU, nietypowego bo drużynowego skierowanego zarówno do rodzina jak i firm. A cel to nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych.

        Akcję organizują Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Fundacja Leny Grochowskiej, Stępniak Nieruchomości oraz Grupa Arche. Cel Triathlonu to kontynuacja wcześniejszych działań Fundacji Leny Grochowskiej związanej z aktywizacją osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora. Stworzenie mieszkań chronionych dla osób, które nie są w stanie do końca samodzielnie funkcjonować to ważna potrzeba społeczna.

      Niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia. Nie muszą być zamknięci w „czterech ścianach”. Są zależni od najbliższej rodziny, zwykle rodziców, po których odejściu zostają bez opieki, a także środków do życia. Stąd pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii oraz Siedlcach, gdzie w życiu codziennym osoby niepełnosprawne wspierane będą przez asystentów, a jednocześnie niezależne w miarę możliwości.

      Aby pomóc wystarczy wziąć udział w Triathlonie, przyjść kibicować lub zostać sponsorem…

   

      Triathlon przebiegający przez 3 województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie, na trasie Zamek Janów Podlaski – Mielnik – Drohiczyn – Zamek Janów Podlaski,  składa się z trzech odcinków: bieg – 24 km, spływ kajakowy – 33 km, wyścig rowerowy – 66 m.

     Nagroda główna dla zwycięskiej drużyny wynosi – 20 000 zł. Organizatorzy przewidują także nagrody w poszczególnych kategoriach.

      Drużyny rodzinne lub firmowe mogą składać się z 3 lub 4 osób. W spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po 1 uczestniku.

      Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie patronów honorowych Triathlonu – Czesława Langa, Lidii Chojeckiej oraz Jakuba Tokarza. Każdy z nich poprowadzi rozgrzewkę zarówno fizyczną jak i motywacyjną, aby każdy zawodnik uzyskał jak najlepszy wynik.

      Podlasie to wciąż niedoceniany region Polski idealne miejsce do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Poza piękną, dziewiczą naturą, można odkryć tu również perły architektury, w postaci nadbużańskich dworów i pensjonatów.

        Podczas Triathlonu na terenie Zamku Janów Podlaski powstanie strefa kibica z transmisją na żywo oraz strefa rekreacji nie tylko dla dzieci. Zaplanowano m.in. zumbę na świeżym powietrzu, występy artystyczne, pokazy, warsztaty i inne atrakcje. Będzie można spędzić aktywnie niedzielę oraz odpocząć w specjalnie wydzielonych strefach.

      Ale kibicować będzie można także w punktach met i startów dla poszczególnych dyscyplin. W Mielniku będzie kończył się bieg, a zaczynał spływ kajakowy. Zaś w Drohiczynie powitamy dzielnych kajakarzy. W każdej z tych miejscowości dla kibiców przygotowano atrakcje oraz możliwość zwiedzania największych atrakcji z przewodnikiem.

To będzie aktywny i fascynujący dzień niosący pomoc potrzebującym.

ZAPISY na Triathlon – Katarzyna Stępniak, tel. [email protected], tel. 603 861 126

Ilość miejsc ograniczona
Informacje www.triathlonkrainabugu.pl

Kontakt: Monika Wojciechowska, tel. 515 001 053, [email protected]

Triathlon Kraina Bugu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się