:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Święta i uroczystości, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - zdjęcie, fotografia

3 kwietnia o godz. 10.00 spod Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego wyruszył marsz pod hasłem "Autyzm nie przeszkadza sięgnąć chmur". Korowód przemaszerował po raz drugi ulicami Hajnówki pod Urząd Miasta pod eskortą policji.

Jest to przedsięwzięcie podejmowane w związku z ogólnoświatową akcją, mającą na celu propagowanie świadomości i wiedzy na temat osób z autyzmem. Do akcji przyłączyły się m.in. dzieci z Przedszkola nr 2 i 3, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce, Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. W tym roku liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów. Znakiem jedności i solidarności był kolor niebieski, który dominował wśród uczestników pod każdą postacią, od kurtek po drobne gadżety.

Po dotarciu pod UM w Hajnówce uczestników przywitali przedstawiciele starostwa, urzędu miasta oraz dyrektorzy placówek przedszkolnych i szkolnych. Dyrektorka Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego Lucyna Wawreszuk powiedziała: - Ten dzień jest po to, aby pomagać i rozumieć chore osoby oraz ich rodziców, którzy borykają się z różnymi problemami i całym swoim sercem opiekują się swoimi dziećmi na co dzień. Autyzm to nie choroba i się z tego nie wyrasta, to jest stan, w którym trzeba się odnaleźć. Niestety, ale z roku na rok wskaźnik autyzmu wzrasta i dlatego musimy współpracować".

Dyrektorka SOSW serdecznie podziękowała Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku za zgodę na marsz, placówkom za organizację, a przede wszystkim uczestnikom tej szczytnej akcji. Na zakończenie służby mundurowe zaprosiły do wspólnego zdjęcia przy wozie strażackim i policyjnym. Chętnych nie brakowało.

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się