:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C lekkie zachmurzenie

Stare samochody w Brańsku

Sporty motorowe, Stare samochody Brańsku - zdjęcie, fotografia

W ramach XIV Białostockiego rajdu Moto Retro 2 czerwca ponad czterdzieści starych samochodów zjechało do Brańska budząc podziw, aplauz i będąc nie lada atrakcją.

        Podczas tegorocznych prezentacji pojazdów największą osobliwością był samochód marki Grout z 1899 roku, napędzany silnikiem parowym, wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. W rajdzie uczestniczyły auta amerykańskie, tj. Rambler z 1903 roku, Ford T z 1923 r., Citroen B10 z 1925 r., Packard z 1925 r., Mercedes z 1936 r., Packard 120B z 1936 r.,, Austin z 1936 r., DKW F-8 z 1940 r., FIAT 1100 z 1937 r., BMW z 1939 r. ,FIAT 1100 BL z 1948 r., Citroen BL11 z 1953 r. i wiele innych.

       Udział w rajdzie wzięły załogi z Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Polski. W Brańsku przez kilka godzin można było oglądać piękne auta na parkingu parafialnym przy kościele.

       - Jestem pod dużym wrażeniem tych pięknie utrzymanych i jakże majestatycznie wyglądających starych samochodów. Po raz pierwszy w życiu widzę tyle zabytkowych aut. Muszę przyznać, że mają one w sobie coś, co wyzwala tyle emocji, że trudno zdefiniować to uczucie. Przede wszystkim są kolorowe i wysublimowane w swoim wyglądzie. Są po prostu magiczne i piękne – mówi podekscytowany Andrzej z Bielska Podlaskiego.

        Tłumy mieszkańców Brańska i okolic przez kilka godzin oglądały i podziwiały samochodowe osobliwości.

       - Celem rajdu jest promocja Podlasia, regionu z licznymi zabytkami i ciekawymi miejscami. Dotychczasowe edycje zyskały bardzo pochlebne opinie wśród miłośników zabytkowej motoryzacji. Rajd ceniony jest za organizację i turystyczny charakter, który pozwala uczestnikom zapoznać się z walorami Podlasia. Coraz więcej załóg wpisuje Białystok w swój kalendarz rajdowy, rezygnując tym samym z innych, często starszych i bardziej znanych imprez. Nie jest przeszkodą również położenie Białegostoku, wręcz przeciwnie, popularność naszego rajdu powoduje, że niektórzy uczestnicy przyjeżdżają pierwszy raz w życiu na Podlasie – mówią organizatorzy Stowarzyszenia „Moto Retro”.

Jarosław Usakiewciz,  fot. JU

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Stare samochody w Brańsku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się