:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

Kiedy: 2018-09-11 , godzina: 17:00 | Gdzie: Drohiczyn

Wernisaże - spotkania , Spotkanie Olgierdem Łukaszewiczem - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, znakomitym aktorem teatralnym i filmowym, autorem książki "Seksmisja i inne moje misje". W swoim dorobku ma wiele wybitnych kreacji: „Brzezina”, „Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie”, „Wierna rzeka”, „Wesele”, „Generał Nil”, "Wesele". Dla milionów widzów pozostanie także Albercikiem z filmu "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 Olgierd Łukaszewicz dużo miejsca poświęca społecznikowskiemu działaniu. Był pomysłodawcą i inicjatorem kilku niecodziennych akcji aktorów warszawskich scen.

W Dzień Wszystkich Świętych 1999 przed Teatrem Narodowym odbył się „Namiot Przymierza” będący happeningiem-posłaniem aktorów polskich poświęconym pamięci Żydów oraz w 2000 „Sybir – ostatnie pożegnanie” – hołd złożony zesłańcom.
Był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.
W 2017 r. ustanowił fundację im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego, pod nazwą My Obywatele Unii Europejskiej.
Jest człowiekiem o ogromnej odpowiedzialności i równie wielkim poczuciu humoru.

Spotkanie odbędzie się w Drohiczynie 11 września o godz. 17.00 w restauracji Zamkowa.

Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się