:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Spłonęła Ptasia Osada w Ploskach

18 kwietnia tuż po 17.00 zaalarmowano straż pożarną, że w Ploskach pali się ośrodek wypoczynkowy "Ptasia osada". Ogniem objęte były budynek gastronomiczno-noclegowy, budynek konferencyjny oraz poszycia dachowe przyległych domków letniskowych.

Na szczęście w ośrodku przebywali jedynie pracownicy i wszyscy zdążyli opuścić budynek przed przybyciem straży pożarnej. Nikt nie odniósł obrażeń.

Jak informuje mł.bryg. Marcin Sawicki z KPPSP Bielsk Podlaski porywisty wiatr przyczynił się do szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiednie budynki oraz mocno utrudniał prowadzenie działań gaśniczych:

- Istniało duże zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na pozostałe budynki leżące na terenie ośrodka oraz przyległy las. Akcja gaśnicza z dogaszeniem i rozbiórka spalonych elementów konstrukcji budynków trwała blisko 12 godzin. W działaniach gaśniczych brały udział: 3 samochody operacyjne oraz 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych PSP i OSP z powiatów białostockiego i bielskiego – łącznie 95 strażaków.

Z ogniem walczyli strażacy z JRG Bielsk Podlaski i Białystok, ochotnicy z OSP z powiatu bielskiego: Ploski, Pasynki, Augustowo, Boćki, Hołody, Malinniki, Orla i Parcewo. Przyjechali również ochotnicy z powiatu białostockiego, z OSP: Ryboły, Zabłudów, Wojszki i Hołówki Duże

Na miejscu była policja i zakład energetyczny.

ak, fot. st. bryg. Jan Szkoda KP PSP Bielsk Podlaski

Spłonęła Ptasia Osada w Ploskach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się