:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Sesja ze znakami zapytania

Samorządy , Sesja znakami zapytania - zdjęcie, fotografia

26 stycznia dobyła się sesja Rady Gminy Boćki. Tym razem była nagrywana.

Sesja Rady Gminy Boćki 26 stycznia była nagrywana. Czy chodzi o przypomnienie radnym co mówili na poprzednim spotkaniu? Być może. Przykładem są słowa radnego Waldemara Rynansa, który w ostrych słowach zarzucił radzie, że niektóre jego wypowiedzi są przekręcane.

- Czy ja mówiłem, że jedna z gminnych działek jest warta 200 tysięcy złotych? Czy tylko pytałem? Jak naprawdę było? Bo to jest różnica, gdy się twierdzi czy się pyta. Proszę zapisywać wszystkie moje wypowiedzi do protokołu.

Pracownik gminy odtworzył nagranie z wypowiedzią radnego, z którego wynika, że była taka wypowiedź i padła wspomniana suma. Ostatecznie trudno wysnuć wniosek czy był tam znak zapytania czy nie.

Waldemar Rynans był solistą na sesji, pytał i żądał odpowiedzi.

- Chcę otrzymać nagranie z dzisiejszej sesji. Niech wszyscy radni powiedzą, czy poprzednio pytałem o istnienie na terenie gminy żwirowni, czy tylko chodziło mi o wykaz działek, na których był wydobywany piasek czy żwi?. Czy pani wójt wywiązuje się z dostawą posiłków do przedszkoli? Dlaczego na niektórych umowach z firmami nie ma pełnych podpisów tylko inicjały?

Radna Krystyna Piotrowska pytała o zagospodarowanie budynku, w którym była zbierana padlina, oraz o brak lampy na ściętym słupie na Zarzeczu.

Sekretarz Walenty Korycki poinformował, że w GOK będą szkolenia odnośnie tematu składania wniosków do ARiMR drogą internetową.

 

Wójt Dorota Kędra – Ptaszyńska:

- Rozmawiałam z przedstawicielami GDDKiA i jest szansa na naprawę nawierzchni jezdni przy przystanku. Liczę, że pomyślnie uda się załatwić naprawę dróg powiatowych min. odcinek Wandalin – Andryjanki. Będę wspierać, jeśli chodzi o doposażenie w sprzęt, OSP w Andryjankach.

 

Do Komisji Inwentaryzacyjnej Mienia Komunalnego w Boćkach został powołany Robert Zalewski. Obecny skład, oprócz wymienionego to: Mirosław Kolejkowicz, Tadeusz Jabłoński, Monika Kruszewska, Piotr Szymczuk.

 

Radni wyrazili zgodę na podpisanie porozumienia międzygminnego z gminą Orla w sprawie dostawy przez tą gminę wody z ujęcia Oleksze na teren gminy Boćki. Podobne porozumienia mają być podpisane z gminami Brańsk i Dołubowo.

Przeciw był jeden radny – Waldemar Rynans, który powiedział:

- Kto będzie płacił za wodę, dla tych gmin, jeśli wodociągi coś złego narobią?

- Pan Waldek potrafi zagmatwać każdą prostą sprawę – odpowiedział sekretarz gminy.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JP

Sesja ze znakami zapytania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się