:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Samochodowe Eliminacje Białegostoku.

Sporty motorowe, Samochodowe Eliminacje Białegostoku - zdjęcie, fotografia

9 września na ulicach Bielska Podlaskiego odbyła się eliminacja Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Uczestnicy rywalizowali w trzech próbach sprawnościowych w dwóch sekcjach: „MPEC” (0,8km), „MOSiR” (1km) i „POM” (2km). Zmagania zakończyły się dwukrotnym przejazdem widowiskowej próby „Ratusz”(1,1km) w samym centrum miasta.

Mieszkańcom miasta zaprezentowało się 41 załóg. Łącznie osiem prób sprawnościowych i bardzo kompaktowa trasa o długości 30km. Honorowy start był udziałem burmistrza Bielska Podlaskiego Jarosława Borowskiego i wójta Gminy Bielsk Podlaski Raisy Rajeckiej. Start rajdu odbył się na ulicy Sienkiewicza.

-W Bielsku Podlaskim już drugi raz startuję z tym samym kierowcą. Niestety rok temu mieliśmy kilka awarii technicznych, przez które ustąpiliśmy miejsca na najwyższym stopniu podium innej załodze. Decydując się na start z tak szybkim kierowcą byłam świadoma odpowiedzialności, jaka wiąże się z byciem pilotem, ponieważ pilot jest „oczami kierowcy”. To, co mu powiem, i w którym momencie trasy, jest bardzo ważne. Drobny błąd lub spóźniona komenda może kosztować nie tylko wypadnięcie z trasy i uszkodzenie auta, ale także utratę zdrowia lub życia. Właśnie dlatego przed rajdem wraz z kierowcą zapoznajemy się z trasą. Robimy notatki, które wykorzystujemy trakcie „odcinka specjalnego”. W naszych zapiskach mamy informacje o odległościach do zakrętów, ich stopniach oraz o tym, które z nich można „ciąć”, a które należy pokonać z dozą szczególnej ostrożności. W tym roku trasy rajdu podobają nam się bardziej w porównaniu do poprzedniej edycji. Są zdecydowanie szybsze, a to nas bardzo cieszy. Jednak, aby bezpiecznie podróżować po takich odcinkach ważne jest nie tylko przygotowanie samochodu, ale także załogi, którą tworzy kierowca i pilot. Jest to ciężka praca, która wymaga wielu treningów i zapału. Nasz samochód jest bardzo szybki, a więc także wymagający. Mimo tego, że w motorsporcie uczestnictwo kobiet nie jest zbyt popularne nie czuję się z tego powodu niekomfortowo i cieszę się, gdy pojawiają się nowe twarze, którym staram się służyć pomocą i wskazówkami. Nie dotyczy to tylko kobiet. Rajd Bielska Podlaskiego jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ mimo tego, że mam za sobą wiele startów, zeszłoroczna edycja była do tej pory moim jedynym startem na „domowym terenie”.  - mówi Martyna Drausal z Mitsubishi Lancer Evo X.

       Uczestnicy o zwycięstwo walczyli w pięciu klasyfikacjach: generalnej, K-1 aut o pojemności do 1250cm3, K-2 aut o pojemności od 1250 cm3 do 1600 cm3, K-3 aut o pojemności od 1600 cm3 do 2000 cm3 oraz K-4 aut powyżej 2000 cm3. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Adam Tumiel z pilotem Konradem Bitowskim. Drugi na mecie ze stratą 15,8 sekundy był Paweł Siodmiok z pilotem Michałem Malinowskim, a najniższy stopień na podium przypadł dla Daniela Jedlińskiego z Andrzejem Grześko, który do zwycięzcy stracili 20 sekund. Lider klasyfikacji generalnej Tomasz Wasilewski z Martyną Drausal zmagania zakończyli na 9 miejscu.

MK. Fot. MK.

Samochodowe Eliminacje Białegostoku. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się