:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Są pieniądze na Bielski Dom Kultury. Będzie „rewitalizacja”

Samorządy , pieniądze Bielski Kultury Będzie „rewitalizacja” - zdjęcie, fotografia

Projekt Bielskiego Domu Kultury i miasta Bielsk ,,Rewitalizacja Bielskiego Domu Kultury i Kina ,,Znicz” uzyskał największą liczbę punk-tów – 95 (na 100) spośród 15 projektów złożonych w konkursie na „rewi-talizację”. To pierwszy projekt rozbudowy Bielskiego Domu Kultury, który może liczyć na zewnętrzne dofinansowanie.

        21 czerwca została opublikowana lista projektów podlegających ocenie formalno – merytorycznej. Z tego programu Bielski Dom Kultury i urząd miasta może pozyskać niemal 6,7 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Nie jest to może za wiele, ale pozwoli przynajmniej w części sfinansować tę inwestycję, której koszt szacuje się obecnie na 19,3 mln zł. Wsparcie zadeklarowały też inne samorządy, powiat bielski – 1mln zł oraz 0,5 mln zł gmina wiejska Bielsk Podlaski.

        - Może to nie dużo przy ponad 19 mln zł inwestycji, ale od czegoś trzeba było zacząć - napisała wiceburmistrz Bożena Zwolińska na swoim facebookowym profilu...

       Jak przyznaje praca nad pozyskaniem środków na ten cel była trudna.

       - Najpierw należało dobrze opracować Lokalny Program Rewitalizacji. Była to ciężka praca. Z wybraną firmą opracowaliśmy LPR , który był warunkiem koniecznym do startowania w konkursie. Pierwszy uchwalony przez radę dokument miał wiele wad, ponieważ trzeba było zrobić między innymi badania z mieszkańcami: warsztaty, ankiety, sondy itp. Zaproponowałam burmistrzowi, aby opracować nowy LPR i na to pozyskać przynajmniej część środków zewnętrznych – dodała Zwolińska.

        Aby sprostać wymaganiom zawartym w wytycznych ministerstwa należało wymyśleć nowe funkcje dla BDK-u. Postanowiono, że  na skwerze Izabeli Branickiej, który sąsiaduje z BDK, miejsce po byłym „zdekomunizowanym” pomniku zagospodarowane będzie na rzecz seniorów.  Zaplanowano  wybudowanie w tym miejscu wiaty ze stolikami do gry w szachy, karty i  warcaby. Obok wiaty pojawią się też elementy małej rekreacyjnej infrastruktury, takie jak: rowery czy stolik do gry w ping–ponga. 

 Jaco fot. BDK


Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Są pieniądze na Bielski Dom Kultury. Będzie „rewitalizacja” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się