:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Rudka - Lato u Ossolińskich

Turystyka, Rudka Ossolińskich - zdjęcie, fotografia

Dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, panie na szczudłach, występy zespołów, wystawa małych zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych, regionalne jadło i rękodzieła. 15 czerwca tak bogatym programem na obiektach kompleksu parkowo-pałacowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce powitano lato, a właściwie „Lato u Ossolińskich”.

Po raz kolejny gospodarze festynu i pikniku rolniczego zapewnili mnóstwo atrakcji dzieciom, młodzieży i dorosłym. Chociaż pogoda była kapryśna, to gości nie zabrakło. Piknik rozpoczął się od wykładów branżowych w zabytkowym pałacu na temat żywienia bydła mlecznego i nowoczesnego nawożenia użytków zielonych. W pałacu można było także obejrzeć wystawy rękodzieła ludowego oraz poznać historię Ossolińskich w Rudce.

Natomiast w parku na stoiskach prezentowano wyroby regionalne, m.in.: sękacze, sery korycińskie, miody, produkty wiklinowe. Jak na piknik rolniczy przystało nie zabrakło firm paszowych i nawozowych oraz instytucji działających na rzecz rolnictwa, takich jak KRUS, ARiMR, PODR. Spacerując alejkami można było zobaczyć pokaz pracy i wystawę maszyn rolniczych oraz wystawę małych zwierząt gospodarskich. Dodatkowo na terenach szkoły rozgrywane byłe mecze i inne zajęcia sportowe połączone z konkursami.

Występy dzieci z ZS im. Jana Pawła II w Rudce, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Szepietowa, Zespołu Tańca Nowoczesnego „Okay danse” z Wysokiego Mazowieckiego, Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Skowronki” oraz zespołu „3xTak” umilały zwiedzającym czas. Był czas na grillowanie nad stawem i przejażdżki konne w siodle i bryczką. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna pod kasztanami.

Katarzyna Danuta Nieroda, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. KDN

Rudka - Lato u Ossolińskich komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się