:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Rudka - Jasełka, kolędy i szczupak

Religia, Rudka Jasełka kolędy szczupak - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 12 stycznia na małej hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce odbyły się jasełka, XI Przegląd Kolęd oraz konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę świąteczną". Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Urząd Gminy Rudka oraz parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rudce.

Droga do Betlejem

To tytuł nowoczesnego widowiska o Bożym Narodzeniu. W każdym z występujących bohaterów mogliśmy odnaleźć kawałek siebie. W codziennym biegu życia wielu z nas zapomina co jest ważne i goni za materialnymi rzeczami. - Każdy z nas ma swoje Betlejem. Różne drogi do niego prowadzą. Trzeba podjąć wysiłek, by spróbować odnaleźć miłość i moc Zbawiciela w codziennych sprawach swojego życia – powiedział na zakończenie narrator inscenizacji. Sceny szukania narodzonego Jezusa przeplatane były piosenkami w wykonaniu dzieci ze scholi. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie obu szkół, których przygotowywali: Janina Smolarczuk, Anna Rogożyńska oraz ks. Błażej Samociuk. – Dzięki naszym aktorom mogliśmy się poczuć jak w Teatrze Wielkim. Najważniejsze jest to, że mamy z kim pracować i dziękuję dyrektorom, nauczycielom oraz wspaniałym artystom, że tak aktywnie włączają się w życie Rudki – powiedział wójt Andrzej Anusiewicz. Młodzież z grupy „Leśne Echo Rudki” rozniosła opłatki i poczęstowała licznie przybyłych gości pierniczkami.

Hejże inodyna, dyna

W XI Przeglądzie Kolęd wzięło udział bardzo wielu uczestników. Najmłodszy solista 5-letni Bartek Niemyjski wykonał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Dużą niespodzianką był duet s. Cecylii i ks. Błażeja Samociuka. Zespół Septyma działający przy ZS CKR im. k. Kluka zaprezentował kilka kolęd i pastorałek. Najczęściej wykonywaną kolędę „Dzisiaj w Betlejem” zaśpiewali Paulina Borek, Jaś Żochowski, Patrycja Wróblewska. Ania Gawrysiak przy własnym akompaniamencie gitary zaśpiewała „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Każdy wykonawca otrzymał słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom.

Jego Wysokość szczupak

Celem konkursu było zaprezentowanie świątecznych dań oraz zdolności kulinarnych gospodyń z naszej gminy. Przygotowano siedem potraw, które ocenione zostały pod względem smaku oraz wyglądu. Serca jury jednogłośnie podbił szczupak faszerowany, podany w całości na fantazyjnie przyozdobionym talerzu Grażyny Abram. – Przepyszny był ten szczupak, uczta dla podniebienia, moje gratulacje – powiedziała Danuta Kresso, członek jury. II miejsce zajęła Monika Stankiewicz za rulony śledziowe z warzywami a III miejsce Dorota Bobel za sałatkę rybną. Zwycięzcom oraz pozostałym paniom wręczono kuchenne drobiazgi i nagrody książkowe.

Katarzyna Danuta Nieroda, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycze, fot. KDN

Rudka - Jasełka, kolędy i szczupak komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się