:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C lekkie zachmurzenie

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego w Hajnówce

Wernisaże - spotkania , Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Hajnówce - zdjęcie, fotografia

17 grudnia w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyło się otwarcie wernisażu XIII ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie im. W. Wołkowa".

W konkursie wzięło udział 55 uczestników z całej Polski, m.in z Łodzi, Bydgoszczy, Olsztyna i Białegostoku. Zgłoszono do konkursu 158 prac. Oceniało je jury w składzie: Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski i Jarosław Chyra. Na wystawę przybył tłum miłośników fotografii oraz oczywiście sami uczestnicy konkursu, podczas wernisażu bowiem ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody, m.in laptop, dysk zewnętrzny, głośniki bezprzewodowe.

"Trzynastka" (XIII edycja) okazała się szczęśliwą dla Mikołaja Mendryckiego z Siemiatycz, który zajął I miejsce. II miejsce przypadło Jarosławowi Jakóbczkowi z Krynek, natomiast III miejsce zajęła Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku.

Zdobywca I nagrody nie krył swojego zdziwienia:

- Jestem totalnie zaskoczony, bo brałem kilka razy udział w konkursach i moje prace miały pecha, a tutaj od razu I nagroda. Ale to miłe zaskoczenie – mówił Mikołaj Mendrycki. - Dokładnie od 5 lat fotografuję życie i tematy związane z cerkwią, a dokładnie z jedną cerkwią, czyli Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach. Po prostu znalazłem się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu. Było odpowiednie światło, było duże zadymienie od świec i stąd takie zdjęcia. Fotograf jak ma sprzyjające warunki, to musi je wykorzystać.

Większość przybyłych gości była zgodna co do wysokiego poziomu wystawy i z zaciekawieniem oglądała kadry o różnorodnej tematyce - od fauny i flory Puszczy Białowieskiej przez krajobrazy, po ludzi i architekturę.

Tuż po zakończeniu dyrektor muzeum Tomasz Tichoniuk powiedział:

- Dużo jest dobrych zdjęć na wysokim poziomie. Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy jak zobaczyłem już przygotowaną wystawę - mieszkamy w bardzo pięknym zakątku świata. Uważam, że wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, są zwycięzcami.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz burmistrza Hajnówki Patronat medialny sprawował nasz tygodnik.

Organizator: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ


Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego w Hajnówce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się