:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Rockowisko 2018 - 10 zespołów w 10 edycję

Z prawie 1,5 godzinnym opóźnieniem z powodu rzęsistego deszczu ruszyła jubileuszowa X edycja Festiwalu Muzyki Rockowej Rockowisko Hajnówka 2018.

 Koncerty miały miejsce 29 lipca na deskach amfiteatru hajnowskiego, gdzie zaprezentowało się 10 zespołów. Do Hajnówki zjechali się muzycy, zarówno z Podlasia, jak i z innych miejsc Polski. Zagrała również kapela z Białorusi.

 Jako pierwszy na festiwalu zagrał zespół Sam Som - Katowice, Sosnowiec. Kolejno wystąpiły: Retro Beats - Hajnówka, Ciężka Ręka Chirurga - Hajnówka, Zdrowie Na Budowie Band - Bielsk Podlaski, Materia - Szczecinek, Nauka O Gównie - Nowy Tomyśl, Paweł Małaszyński wraz z zespołem Cochise - Białystok, Relikt - Mińsk/Białoruś, De Łindows - Katowice.

 - Jest tutaj całkiem fajnie, ciekawy klimat i ludzie. Super zorganizowane. Przyjechałam przede wszystkim zobaczyć brata ze swoją kapelą, z mego rodzinnego miasteczka i mam nadzieję, że już pogoda nie będzie złośliwa i dopisze do końca festiwalu - powiedziała pani Urszula z Bielska Podlaskiego.

       Podczas festiwalu prowadzona była również zbiórka pieniędzy dla chorej na nowotwór hajnowianki Pauliny Mariańskiej, która musi przejść leczenie w Niemczech. Organizatorzy zbiórki byli zadowoleni z oddźwięku publiczności i z ilości sprzedanych cegiełek. Akcja trwała również na portalu społecznościowym, gdzie odbywały się licytacje przez cały czas trwania festiwalu. Włączyły się również zespoły grające na festiwalu, organizatorzy, artyści i ludzie o dobrych sercach. Dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy i darczyńcom udało się zebrać ponad 13 tys. zł.

 Gwiazdą wieczoru, która zakończyła festiwal późną nocą był zespół Farben Lehre.  Zespół powstały w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa w Płocku.

- X festiwal Rockowisko Hajnówka za nami - było energetycznie, żywiołowo i ciepło, ogromna dawka dobrej, rockowej muzyki alternatywnej z Polski i Białorusi. Do Hajnówki zjechali m.in. hajnowianie, którzy od wielu lat nie mieszkają już w naszym mieście, oraz fani muzyki rockowej z różnych zakątków Polski, którym samo miasto kojarzy się z tym gatunkiem muzyki. Jesteśmy zadowoleni ze wszystkich zespołów - trafione, prawdziwa 10. Bardzo sympatyczna zabawa na płycie przed sceną, zespoły zachwycone ciepłym przyjęciem. Śpiew publiki 100 lat festiwalowi mówi swoje - czego można chcieć więcej? Zespoły, które były u nas 10 lat temu - Materia, Farben Lehre chętnie przyjechały zagrać ponownie dla hajnowskiej publiczności i znów "wywożą" od nas miłe wrażenia. Z pewnością była to jedna z lepszych edycji festiwalu. Problemów pogodowe nie odstraszyły fanów muzyki rockowej i chwała im za to - powiedział współorganizator festiwalu, Tomasz Tichoniuk.

       Festiwal poprowadził Łukasz Stepaniuk - dziennikarz muzyczny, koordynatorem festiwalu był Tomasz Tichoniuk.

Andrzej Janiuk, fot AJ

Rockowisko 2018 - 10 zespołów w 10 edycję komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się