:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Remont i konserwacja skansenu

Turystyka, Remont konserwacja skansenu - zdjęcie, fotografia

W muzeum rolnictwa w Ciechanowcu od zeszłego roku prowadzone są prace konserwatorskie i remontowe. W ubiegłym roku rozpoczęto wymianę słomy na strzechach chat. W tym roku te same prace zostaną wykonane na kolejnych 4, a jeśli czas i ilość surowca pozwolą, na 5 obiektach. Na 2018 rok pozostaną jeszcze dwie chaty. W sumie nowa strzecha pojawi się na 9 różnych obiektach skansenowych.

Poza wymianą strzechy projekt obejmuje także wymianę ciągów komunikacyjnych. Część ścieżek i dróg, do tej pory piaszczystych, będzie wyłożona żwirem, okolice kościoła i dworku zaś kostką brukową. Prace ziemne w tym zakresie szybko postępują i prawdopodobnie uda się je zakończyć w tym roku.

W części B skansenu zostanie utworzona nowa ekspozycja multimedialna, która poprzez światło i dźwięk ma uatrakcyjnić wystawę oraz przybliżyć eksponaty osobom niepełnosprawnym.

Odnowieniu poddana została także elewacja budynku stajni, gdzie mieści się muzeum weterynarii, remont murów zewnętrznych i bramy głównej, a także ponad 400 szt. muzealiów ruchomych i piwnicy na skarpie. Zakończenie prowadzonych prac zaplanowano na koniec przyszłego roku.

- Wykonawca zapowiedział, że dotrzyma terminu. Już w tym roku planowane jest wykonanie jak największej części remontu, żeby uniknąć napięć i niepotrzebnych opóźnień w przyszłym roku - wyjaśniła zastępca dyrektora Anna Wiśniewska.

Maciej Filipowicz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. MF

Remont i konserwacja skansenu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się