:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Problemy z kosiarką spalinową

Aktualności - Łosice, Problemy kosiarką spalinową - zdjęcie, fotografia

Kosiarki spalinowe z napędem potrafią przynieść wiele problemów. I to w najmniej oczekiwanym momencie. Kosiarka po prostu odmawia posłuszeństwa i w pierwszej chwili niewiele możemy z tym zrobić. Niemożność odpalenia silnika, nierówna jego praca, szarpania, zamiast przycinania trawy, ślady niezebranego pokosu to tylko kilka z najczęściej spotykanych problemów, które pojawiają się w trakcie pracy z kosiarką. Bardzo często wynikają one z błędów eksploatacyjnych. Zwyczajowe problemy z kosiarką można podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze to problemy z silnikiem, a drugie problemy użytkowe.

W jaki sposób się ich wystrzec?

Silnik jest sercem kosiarki spalinowej z napędem. Gdy wybieramy kosiarkę, to niezwykle istotne jest dobranie jej mocy do powierzchni oraz rodzaju ogrodu. Silniki, które posiadają niewielką moc (w granicach 3 KM), nie nadają się do wieloletniej obsługi dużego trawnika, przykładowo o powierzchni 1000 metrów kwadratowych). Koszenie w takiej sytuacji będzie bardzo czasochłonne. Natomiast kosiarka po upływie kilku sezonów, zacznie pokazywać symptomy zmęczenia. To znaczy będzie pobierała bardzo duże ilości oleju będzie miała duże spalanie oraz dymienie. Niewłaściwa eksploatacja silnika może powodować wiele problemów, które mogą prowadzić do kosztownych awarii. Jedną z najbardziej denerwujących usterek kosiarki jest niemożność uruchomienia silnika. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być kilka.

Stosowanie zanieczyszczonego paliwa

Drobne zanieczyszczenia mogą być przyczyną zatkania gaźnika albo nawet uszkodzenia części silnika. Najczęstsze objawy to tak zwane duszenie się kosiarki, samoczynne się wyłączanie w czasie pracy albo wręcz brak możliwości jego uruchomienia. Kolejną przyczyną jest zanieczyszczony filtr powietrza. Używanie kosiarki spalinowej z napędem z zabrudzonym filtrem powietrza, powoduje zmniejszenie jej mocy. Prowadzi to do zmniejszenia wygody korzystania z niej oraz jakości koszenia. Następną przyczyną jest zużycie świecy zapłonowej. Trzeba ją wymieniać co jakiś czas. Jeżeli tego nie zrobimy, to możemy mieć problemy z uruchomieniem silnika kosiarki.

Problemy z kosiarką spalinową komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się