:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Policjant z Łosic nagrodzony

Komunikaty, poszukiwani, Policjant Łosic nagrodzony - zdjęcie, fotografia

4 października w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą inspektora generalnego Mariana Borzęckiego, Komendanta Głównego Policji Państwowej, patrona mazowieckich policjantów.

       W czasie uroczystości wyróżniono 59 policjantów garnizonu mazowieckiego. Wśród nich znalazł się asp. sztab. Tomasz Zozula, oficer prasowy łosickiej policji. "Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa" prezydent RP przyznał mu srebrny "Medal za Długoletnią Służbę".

       Asp. sztab Tomasz Zozula (w policji od 22 lat) właściwie od początku pracy zawodowej służbę pełni w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach. Kilka lat służył w patrolu, kilka kolejnych był dzielnicowym w gminie Sarnaki (w 2009 roku wybrany "Najpopularniejszym dzielnicowym powiatu łosickiego"). Na niwie prasowej współpracujemy od ok. 5 lat - na razie bez zarzutów;).

       Gratulujemy nagrody.

       ak, fot. Rafał Jeżak, Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

       Marian Borzęcki od lipca 1919 do października 1921 był zastępcą komendanta głównego Policji Państwowej, od grudnia 1922 do czerwca 1923 dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, od czerwca 1923 do listopada 1926 -Komendantem Głównym Policji Państwowej. W latach 1927-1934 był wiceprezydentem Warszawy. W czasie II wojny światowej wszedł w skład Stołecznego Komitetu Samopomocy Społecznej. Jesienią 1939 roku podjął działalność konspiracyjną utrzymując ścisłą współpracę z rządem emigracyjnym, zostając jego pierwszym przedstawicielem na kraj. W marcu 1940 roku w związku z działalnością konspiracyjną został aresztowany przez Niemców i osadzony na Pawiaku, a następnie w obozie w Sachsenhausen. Po przewiezieniu i osadzeniu w obozie Mauthausen w 1942 roku został zamordowany. Jego symboliczny grób znajduje się na warszawskich Powązkach.

 

Policjant z Łosic nagrodzony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się