:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Święta i uroczystości, Policjanci świętują - zdjęcie, fotografia
Kurier Podlaski 29/07/2018 16:52

24 lipca to data Święta Policji. Czas awansów, nominacji, odznaczeń - zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień pracują. W województwie podlaskim obchody rozpoczęły uroczystości w Łapach, 11 lipca, zakończyły - 29 lipca w Siemiatyczach, gdzie świętowali policjanci z komend w Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim i Wysokim Mazowieckiem. Uroczystości połączono z przekazaniem sztandaru KPP w Siemiatyczach. Policjanci z Łosic świętowali 23 lipca.

  

     Uroczystości w Siemiatyczach rozpoczęły się mszą w intencji pracowników i funkcjonariuszy policji, po której przemaszerowano w asyście orkiestry reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji, pod batutą kapelmistrza młodszego inspektora Janusza Trzepizura; kompanii reprezentacyjnej Oddział Prewencji Policji w Białymstoku; pocztów sztandarowych; kompanii honorowej oraz wyróżnionych pododdziałów ulicami 3 Maja, pl. Jana Pawła i Pałacową na plac przy starostwie; gdzie odbyły się obchody Święta Policji wraz z nadaniem sztandaru KPP w Siemiatyczach, wręczeniem odznaczeń i awansów policjantom i pracownikom KPP Siemiatycze, KPP Bielsk Podlaski i KPP Wysokie Mazowieckie.

      Na uroczystościach obecni byli i awanse i nagrody wręczali wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, z-ca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Daniel Kołnierowicz i zastępcy. Nie zabrakło komendantów z innych komend podlaskich. Byli samorządowcy i przedsiębiorcy z powiatów, na których działają świętujące jednostki policji. I oczywiście rodziny i bliscy policjantów.

      Dowódcą uroczystości był komisarz Mariusz Wiliński z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, prowadzącym - kom. Grzegorz Gilar.

      Symboliczne gwoździe do drzewca sztandaru wbijali m.in. wiceminister, komendanci policji, samorządowcy i fundatorzy sztandaru, a na pamiątkę rocznicy 100-lecia Niepodległości Pani Janina Gryniewicz -v Osińska, córka funkcjonariusza policji państwowej Jana Osińskiego z posterunku w Siemiatyczach w latach 1928-1939.

      W skład pocztu sztandarowego KPP Siemiatycze weszli st. asp. Tomasz Chechłowski (dowódca), st. post. Konrad Uzarek (sztandarowy) i st. sierż. Mateusz Lubko (asystujący).

    W czasie siemiatyckich uroczystości przyznano medale z okazji 25-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Medale za zasługi stanowiące wkład w rozwijanie działalności związku i środowiska policyjnego otrzymali Jerzy Sitarski - komendant KP PSP Siemiatycze, Bogdan Zieliński - starosta wysokomazowiecki, Marek Bobel - wicestarosta siemiatycki, siemiatyccy policjanci: podkomisarz Łukasz Arasimowicz i aspiranci sztabowi Adam Bobienko i Aleksander Wojtkowski.

        Komendy w Bielsku, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem, podobnie jak Hajnówka, otrzymały nowe radiowozy.

      Awanse w KPP Siemiatycze

     Minister Brudziński awansował komendanta siemiatyckiej policji Tomasza Wyszkowskiego na młodszego inspektora.

        Wśród wyróżnionych policjantów z siemiatyckiej komendy znaleźli się i przedterminowe awanse otrzymali: aspiranta sztabowego Janusz Dral z wydziału kryminalnego, starszego aspiranta - Tomasz Chechłowski (zespół ds. nieletnich); aspiranta - Magdalena Hackiewicz (wydział kryminalny). Brązową odznakę "Zasłużony Policjant" - podkom. Łukasz Arasimowicz.

        Nominacje na wyższe stopnie: na aspiranta sztabowego: Robert Doliński, Mirosław Andrzej Stefaniuk, Piotr Zarzecki, aspiranta: Anna Mendrycka, Michał Piotrowski, Tomasz Prochowicz i Tomasz Leszek Szepietowski; młodszego aspiranta: Grzegorz Antoniuk i Paweł Datczuk; sierżanta sztabowego: Tomasz Kamiński, Witaliusz Mariusz Koroluk i Tomasz Romaniuk; starszego sierżanta: Piotr Miesiejczuk i Marcin Błażej Uszyński; sierżanta: Kamil Jaroć, Mariusz Kosiński i Marcin Szpański; starszego posterunkowego: Piotr Czyrynda, Grzegorz Flis, Kacper Kłopotowski, Paweł Opolski, Konrad Paweł Uzarek i Damian Warszycki.

        Hajnówka

        11 lipca, w Łapach, wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i komend powiatowych w Sokółce i Mońkach, świętowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

        Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 39 policjantów z hajnowskiej komendy. Z posterunkowego na starszego posterunkowego: Piotr Szeretucha, Andrzej Gilewski, Piotr Ostaszewski, Magdalena Wojtkowska i Katarzyna Troc; ze starszego posterunkowego na sierżanta: Dawid Wierzbicki, Jakub Wasilczuk, Przemysław Michalczuk, Radosław Lipiński i Rafał Hoff; z sierżanta na starszego sierżanta Anna Podgórska i Wojciech Gorustowicz; ze starszego sierżanta na sierżanta sztabowego: Mariusz Stepaniuk, Patryk Grygorowicz, Andrzej Grygoruk, Ireneusz Maciuka, Mariusz Płochocki i Michał Kościuczuk; z sierżanta sztabowego na młodszego aspiranta: Rafał Boguszewicz i Dariusz Hajduczenia; z młodszego aspiranta na aspiranta: Jan Siebiesiuk, Tomasz Haponiuk, Ilona Fedosiewicz, Barbara Ostrowska, Czesław Russko, Mariusz Pańkowski, Mirosław Ryszczuk i Andrzej Trofimiuk; z aspiranta na starszego aspiranta Marek Borowski, Adam Szarejko i Mariusz Sokół; ze starszego aspiranta na aspiranta sztabowego: Marzena Teterdynko, Tomasz Waskiewicz, Rafał Paszko, Marek Klimuk i Arnold Teterdynko; z podkomisarza na komisarza Jerzy Janiel.

        Prezydent RP Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczył dyżurnego Mirosława Kozłowa.

        Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku awansował też komendantów KPP Hajnówka: z nadkomisarza na podinspektora komendanta Bartosza Lorenca, a z komisarza na nadkomisarza - wicekomendanta Jakuba Ciulkina.

        Do KPP w Hajnówce trafił też jeden z przekazanych w Łapach radiowozów KIA, kupionych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska na lata 2014-2020.

         Łosice

        W łosickiej komendzie uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się 23 lipca. W obecności władz samorządowych powiatu, miasta i gminy Łosice, gmin powiatu, Prokuratora Rejonowego w Siedlcach, lokalnych szefów służb mundurowych awansowano na stopnie: aspiranta sztabowego - Mirosława Łukijaniuka; starszego aspiranta - Piotra Tyszko; aspiranta: Łukasza Gajo i Krzysztofa Rogowskiego; młodszego aspiranta: Ninę Zaniewicz, Mariusza Gębacza, Andrzeja Szysza; sierżanta sztabowego: Edytę Kowalczyk, Weronikę Wujek, Łukasza Daniluka, Andrzeja Jasińskiego, Macieja Kisielińskiego, Tomasza Niedźwiedzia i Marcina Wierzbickiego; starszego sierżanta: Emilię Ciołek, Katarzynę Ładziak i Krzysztofa Goduna; sierżanta: Tomasza Czmocha i Bartosza Kęcela; starszego posterunkowego - Pawła Iwaniuka.

        Bielsk Podlaski

        Z okazji Święta Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 33 bielskich funkcjonariuszy. Stopień inspektora otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim - Maciej Wesołowski.

        Komendant Wojewódzki w Białymstoku awansował na: aspiranta sztabowego Pawła Szwedko; starszego aspiranta Rafała Piotrowskiego, aspiranta Anettę Elżbietę Kalinowską, Norberta Krupkowskiego, Marzenę Metera, Bernardettę Niemyńską i Magdalenę Taranta; młodszego aspiranta Angelikę Rogoza, Marka Fedorczuka, Marcina Moroza i Tomasza Oniszczuka; sierżanta sztabowego Izabelę Kiszko - Maruszewską, Łukasza Burczyka, Mikołaja Dawida Czapko, Kamila Pawła Kalinowskiego, Łukasza Krystiana Oksiutę, Grzegorza Siemieniuka i Krystiana Tomczuka. Awans na starszego sierżanta otrzymali Bartosz Kasperowicz, Tomasz Przemysław Kwiatkowski, Kamil Stanisław Raczkowski i Wioleta Sandra Skiepko. Sierżantami zostali: Paweł Klimiuk, Marcin Lipiński, Mariusz Stanisław Olichwier i Andrzej Skiepko. Stopień aspiranta otrzymała Teresa Anna Mortel, zaś starszego posterunkowego Anna Paulina Bereza i Grzegorz Kondrat.

        KWP w Białymstoku wyróżniła i awansowała przedterminowo na starszych aspirantów, za zaangażowanie w wykonywaniu zadań służbowych, wykazywany przy tym profesjonalizm, nieliczenie się z ustawowym czasem służby, Piotra Młodzianowskiego (z wydziału kryminalnego) i Roberta Rogowskiego (szef OPIWP). Podobne wyróżnienie i przedterminowa nominacja na komisarza dotyczy Marcina Gołębieckiego (dyżurny Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji).

        Prezydent RP Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczył asp. sztab. Dariusza Dobroczyńskiego.

        Zwierzchnik policji, minister Joachim Brudziński Brązowa odznakę "Zasłużony Policjant" przyznał asp. Mariuszowi Krzysztofowi Boratyńskiemu.

         Wysokie Mazowieckie

        Wyróżnienia i przedterminowe nominacje na wyższe stopnie wśród policjantów z KPP Wysokie Mazowieckie: starszym aspirantem został Robert Sutkowski (szef posterunku w Ciechanowcu), aspirantem Barbara Maciejewska (WRD); młodszym aspirantem Kamil Ksepka (szef posterunku w Sokołach) i dzielnicowy Tomasz Staworko.

        Srebrną odznakę "Zasłużony Policjant" decyzją ministra Brudzińskiego otrzymali komendant KPP W Wysokiem Mazowieckiem podinsp. Krzysztof Woźniewski i jego zastępca - mł. insp. Adam Mojsa.

        Nadkomisarzem mianowano Grzegorza Malinowskiego, asp. sztab. Pawła Bartosza, Tomasza Grodzkiego, Monikę Łapińską - Iwanowską, Jerzego Grzegorza Łuniewskiego, Mariusza Mikołajczyka, Piotra Nowickiego, Piotra Porzezińskiego, Grzegorza Pułaskiego i Dariusza Wojtkowskiego. Starszym aspirantem mianowano Jarosława Kadłubowskiego i Wiesława Rudnika, aspirantem - Pawła Boguckiego, Grzegorza Kruszewskiego, Marka Pabicha, Tadeusza Stankiewicza i Annę Zarembę (nową rzecznik prasową KPP Wys. Maz). Sierżantem sztabowym - Tomasza Cybulskiego, Mateusza Czajkowskiego i Artura Łopieńskiego. Starszym sierżantem została Wioleta Włostowska, sierżantami - Michał Marcin Choiński, Daniel Godlewski, Karol Kamiński, Hubert Krystosiak, Damian Leśniewski, Bartłomiej Nowakowski, Daniel Włostowski, Waldemar Włostowski, Arkadiusz Wojno i Łukasz Wyszyński.

        Starszymi posterunkowymi zostali: Daniel Brzeziński, Karol Czaczkowski, Katarzyna Łapińska, Weronika Szyszko i Paulina Wyszkowska.

        Wszystkim wyróżnionym, odznaczonym, awansowanym - gratulujemy.

         Anna Kondraciuk , fot. ak, KWP Białystok i KPP Łosice

Reklama

Policjanci świętują komentarze opinie

  • gość 2018-07-30 09:04:54

    Treść komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2018-07-31 22:22:39

    Czy ktos dobrze zorientowany morze wie ile radiowozow do tej pory miala Siemiatycka policja. Bo może być tak że darowane radiowozy zabiorą na następną uroczystośc tak jak to było w Sejnach :)))). Zielinski uroczyscie wręczal ten sam radiowoz dwa razy. Bo jak to powiedzial policjant stamtąd , dlatego " by minister mógł pokazać że nie przyjeżdza do nas z pustymi rękami I aby mogla odbyc się uroczystość" . Żeby u nas tak nie było : )))))

  • Morze - niezalogowany 2018-08-23 20:50:59

    Może - może?

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Muzyka na imprezy

Przeboje współczesne; piosenki biesiadna; przeboje lat 60. i 70 Poprawiny, chrzciny, imieniny, choinki, bale i inne. Roman Kondraciuk - tel 693..


Zobacz ogłoszenie

Poszukiwany Pracownik na Fermę

Poszukiwany Pan do pomocy na fermie drobiu. Obowiązki głównie polegają na zajmowaniu się kurnikami, produkcji paszy "wszystko raczej działa na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kurierpodlaski.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Głos s.c. Jerzy Nowicki i Jacek S Wasilewski z siedzibą w Siemiatycze 17-300, Jana Pawła II

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"