:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Pół wieku razem w Grodzisku

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanych przez Prezydenta RP, było głównym punktem jubileuszu złotych godów, które w sobotę, 28 lipca, obchodziły pary z 50-letnim stażem małżeńskim z terenu gminy Grodzisk.

       Spośród 12 par zaproszonych na uroczystość, w towarzystwie przedstawicieli władz gminy, księży obu wyznań, najbliższych członków rodzin swoje święto zdecydowało się obchodzić 8 z nich. A byli to: Zofia i Franciszek Angielczykowie, Regina i Antoni Falkowscy, Maria i Włodzimierz Głuchowscy, Zofia i Stanisław Karolczukowie, Jadwiga i Franciszek Klimkiewiczowie, Stanisława i Władysław Koczewscy, Helena i Jan Muchowie, Maria i Ludwik Naumiakowie.  

       Urząd gminy przygotował dla jubilatów pamiątkowe upominki, kwiaty oraz poczęstunek, który oczywiście nie mógł się odbyć bez tortu i toastu z lampką szampana. Nie zabrakło również tańców, do których przygrywała Kapela Wuja Krzycha.

       50 lat razem. O to, jak osiągnąć taki sukces, pytamy państwa Falkowskich z Grodziska. Pan Antoni twierdzi, że podstawą jest zrozumienie drugiej strony, pani Regina zaś dodaje, że kobieta musi ustąpić. Oczywiście bywały ciche dni, ale to ona pierwsza wyciągała rękę. Państwo Falkowscy mieli gospodarstwo, którym głównie jednak zajmowała się żona, pan Antoni był leśnikiem. Przeżycie razem takiego czasu jest z pewnością osiągnięciem, tym bardziej, że wiele lat pani Regina spędziła za granicą, ale i to nie zniszczyło ich relacji. Państwo Falkowscy mają 4 dzieci i 8 wnucząt.      

       Wszystkim jubilatom gratulujemy i życzymy doczekania w zdrowiu następnych rocznic.

       Ewa Magdalena Iwaniak,  fot. emi      

 

 

Pół wieku razem w Grodzisku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się