:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

Podwyżka dla strażaków na sesji w Mielniku

Samorządy , Podwyżka strażaków sesji Mielniku - zdjęcie, fotografia

Radni podjęli kilka uchwał, wśród których warto wymienić zmianę ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP z terenu gminy Mielnik. Poprzednio strażacy otrzymywali 15 zł za każdą godzinę udziału w akcji, obecnie będzie to 20 zł.

       Po zmianach budżet na rok 2018 wyniesie 20.955.689 zł po stronie dochodów, 29.866.118 zł po stronie wydatków. Deficyt pokryty zostanie przez emisję papierów wartościowych i wolne środki, które pozostały z rozliczeń kredytów i pożyczek z lat ubiegłych.

Wójt Eugeniusz Wichowski w swoim wystąpieniu pozytywnie wypowiedział się o Dniach Mielnika i Dialogach Muzycznych. Powiedział również:

       -  Widziałem na nich wielu radnych i sołtysów, cieszę się, że byli, że chcą przychodzić. Jesteśmy teraz przed otwarciem kompleksu edukacyjnego (3 września). To można mówić o nowym przedszkolu, do którego jest już zapisanych 60 dzieci i żłobku, gdzie zapisano 8 maluchów. Dyrektorem żłobka będzie dyrektor szkoły Damian Sypek. Kończy się okres urlopowy i tutaj muszę dodać, że w urzędzie była kontrola odnośnie wykorzystania urlopu przeze mnie. Nie wypadła źle. Kąpielisko rubinek, choć zostało przekazane z końcem lipca, to cieszy się wielkim powodzeniem. Jest tam ciągle świeża woda i dużo ludzi, również w moim wieku. Z założenia to miało być miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, głębokość tam sięga 120 cm, więc można tam bezpiecznie kąpać się. Jest tam wywieszony regulamin kąpieliska, w którym jest zapisany m.in. zakaz przyprowadzania psów. Mogę dodać, że poziom wody w Rubinku zostanie podniesiony o 15 cm. Mam nadzieję, że nowy wójt, nowa rada po wyborach przejdzie do następnych etapów jego rozbudowy.

       Eugeniusz Wichowski dodał, że czynne są już siłownie na wolnym powietrzu w Adamowie i Sutnie.

       Było kilka pytań, a raczej próśb o interwencje. Choćby w sprawie zmniejszenia wysokości dwóch studzienek kanalizacyjnych. Wójt obiecał poprawę, jeśli chodzi o studzienkę na ulicy Piaskowej. Ze studzienką na skrzyżowaniu ulic Królewskiej z Brzeską będą trudności, gdyż to są drogi powiatowe. Tutaj ma być interwencja skierowana do rady powiatu czy dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Siemiatyczach. Ważnym głosem była prośba radnego z Osłowa Jerzego Wieremiejewicza o odkrzaczenie drogi z Osłowa do Maćkowicz. To również droga powiatowa i także prośba ma być skierowana do PZD. 

       - Chodzi o drogę z Osłowa w kierunku Maćkowicz. Ona jest zarośnięta z dwóch stron. Krzaki już wychodzą na ulicę, samochody obijają się o nie. Nie ma szans na zaparkowanie na poboczu. Już w tamtym roku była zarośnięta, ale w tym najbardziej. Jest niebezpiecznie, bo nie sposób zauważyć np. wybiegającej z pola czy lasu na drogę zwierzyny. Także wyjeżdżających pojazdów rolniczych. Dobrze, że nie powstał tam duży wypadek, ale może do tego dojść – powiedział radny z Osłowa Jerzy Weremiejewicz.

       Minutą ciszy uczestnicy sesji Rady Gminy Mielnik 24 sierpnia uczcili pamięć zmarłego niedawno byłego radnego Jana Zduniewicza.

 

       Jacek Piotrowski, fot. JP

Podwyżka dla strażaków na sesji w Mielniku komentarze opinie

  • gość 2018-09-07 08:46:57

    Potrzebne glosy strażaków w wyborach ti i podwyżka

  • gość 2018-09-07 08:48:08

    Potrzebne glosy strażaków w wyborach to i podwyżka

Dodajesz jako: Zaloguj się