:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Podlaskie Kukułki mają 45 lat

Święta i uroczystości, Podlaskie Kukułki mają - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu (24 czerwca) na deskach Bielskiego Domu Kultury swój jubileusz 45-lecia obchodziły Podlaskie Kukułki.

Podlaskie Kukułki działają przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim. Zespół powstał w 1972 r. z inicjatywy Aleksandra Wiśniewskiego, ówczesnego dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych, oraz Mikołaja Turkowicza, pedagoga tejże szkoły.

Jubileuszowy koncert otworzył dyrektor ZS nr 4 Bolesław Hryniewicki. W koncercie udział wzięło ponad 60 osób, zarówno młodzieży szkolnej, jak i członków zespołu z różnych lat jego działalności. Gościnnie wystąpiły Małe Kukułki ze szkoły podstawowej nr 2 i szkoły podstawowej nr 3 w Bielsku oraz schola Karmelki z parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Dwugodzinny koncert zespół rozpoczął wiązanką polonezów i białym mazurem. Oprócz tańców i pieśni w programie przedstawiony był również obrzęd nocy sobótkowej. Koncert zakończył się sztandarową piosenką zespołu – „Kukułeczką”.

Kierownikowi Podlaskich Kukułek Mikołajowi Turkowiczowi przyznano brązowy medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, który wręczył przedstawiciel ministra kultury i dziedzictwa narodowego Michał Góras. Zespół został uhonorowany Medalem Honorowym za Zasługi dla Kultury Polskiej.

Jaco, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. Jaco

Podlaskie Kukułki mają 45 lat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się