:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Otwarcie sali widowiskowej po remoncie

Muzyka - Koncerty, Otwarcie widowiskowej remoncie - zdjęcie, fotografia

20 listopada została oficjalnie otwarta nowo wyremontowana sala widowiskowa Łosickiego Domu Kultury. Wydarzenie to zbiegło się z XX Ogólnopolskim Konkursem Literackim im. Romualda III Mikoszewskiego pt.: „Ziemia najbliższa”, organizowanym przez ŁDK.

Spośród 49 zestawów wierszy nadesłanych z całej Polski wyłoniono laureatów tegorocznego konkursu. Prace oceniało jury w składzie: przewodniczący - Ernest Bryll ( pisarz, tłumacz, poeta), Jan Zdzisław Brudnicki - znany krytyk literacki, Ryszard Kornacki - pedagog, poeta, prozaik, publicysta, Joanna Obrępalska - pedagog, polonistka, wieloletni juror konkursu, Tomasz Dobrowolski - historyk, działacz społeczny, regionalista oraz wieloletni juror konkursu.

Wyróżnienia drukiem: „ziemia urlo” – Anna Piliszewska z Wieliczki, „gardenia” – Barbara Rachowska ze Zduńskiej Woli, „dwa słońca” – Marzena Jaworska z Warszawy, „brzoza” – Magdalena Jóźwiak z Torunia, „doktor” – Sławomir Szewczyk z Bogut – Pianek, „pliszka” – Tadeusz Charmuszko z Suwałk, „eustachy” – Ryszard Chojecki z Łosic.

Wyróżnienia w kategorii szkoły, nagrodę w wysokości 200 zł otrzymała Katarzyna Kamińska, uczennica klasy IV Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół nr 3 RCKU w Łosicach.

Nagrodę specjalną w wysokości 450 zł za wiersze o tematyce regionalnej  otrzymała Ewa Koziara z Konstantynowa.

Wyróżnienie w wysokości 450 zł za zestaw wierszy otrzymała Maria Szafran ze Świebodzina.

Kochani, naprawdę warto pisać. Bardzo do tego zachęcam. Takie wyróżnienia jakie dziś są przyznawane dodają skrzydeł i są bardzo potrzebne. Teraz wiem, że warto robić to, co się kocha – powiedziała laureatka Maria Szafran.

Dwa drugie miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 750 zł otrzymali: Dominik Sobol z Warszawy oraz Stanisław Wasilewski z Żyrardowa.

Dwie nagrody za zajęcie I miejsca w wysokości 950 zł otrzymał Mirosław Puszczykowski z Moglina oraz Marianna Pawłowska z Niemojek.

Nagrody zwycięzcom wręczali starosta łosicki Czesław Giziński, burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz oraz dyrektor Łosickiego Domu Kultury Grzegorz Dołęgowski.

Tego wieczoru, podczas otwarcia sali widowiskowej Waldemar Jakubiak, wieloletni pracownik ŁDK powiedział: – Czekałem 23 lata, żeby tu na tej scenie tak fantastycznie się poczuć. Możemy zapraszać gości z zewnątrz i nie musimy się wstydzić, warto było czekać.

Zwieńczeniem otwarcia był niezwykły koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Znana piosenkarka zaśpiewała swoje największe przeboje, m.in. „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy” jak i kilka utworów ze swojej najnowszej płyty „Przepływamy”. Artystka w tym roku obchodzi swoje 40-lecie pracy artystycznej, co nie umknęło organizatorom spotkania, więc z widowni zabrzmiało klasyczne „100-lat” oraz piosenkarka otrzymała bukiet kwiatów.

Natalia Gontarz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. NG

Otwarcie sali widowiskowej po remoncie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się