:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

OSP Kajanka - ponad sto zdarzeń w minionym roku

Organizacje pozarządowe NGO, Kajanka ponad zdarzeń minionym - zdjęcie, fotografia

W zebraniu sprawozdawczym OSP Kajanka oprócz wójta gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego, przedstawiciela PSP Siemiatycze Szymona Piotrowskiego brało udział kilku strażaków z zaprzyjaźnionej OSP Sieniewice.

Prezes OSP Kajanka Ernest Krauze powiedział, że w jednostce jest 39 ochotników, w tym 7 kobiet. Zespół sportowy liczy 8 osób. Miejscowi strażacy zbierają się na zebraniach według potrzeb oraz przed zawodami, w których biorą udział. Także uczestniczą w zabezpieczaniu różnych imprez. Składka członkowska pozostaje na niezmienionym poziomie i wynosi 15 zł.

Wójt pozytywnie wyrażał się o miejscowych strażakach.

- Kajanka to najmłodsza jednostka, która ciągle się rozwija. Przyjemnie patrzeć na waszą dzielność, na to życie, które dzięki wam się toczy. Najważniejsi są strażacy, remiza i samochód, który spaja jednostkę, decyduje o jej sile. Prowadzimy pewien projekt w gminie, dzięki któremu jest szansa na pozyskanie nowszego dużego samochodu z osprzętem. Jest szansa na wprowadzenie waszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Według Szymona Piotrowskiego w ubiegłym roku na terenie gminy doszło do 122 różnych zdarzeń wymagających interwencji straży, w tym 17 pożarów. Były też 3 alarmy fałszywe. OSP Kajanka wyjeżdżała do 4 pożarów.

Edward Krasowski zapowiedział dożynki gminne w Kajance na 2 września. Oczywiście udział w ich zabezpieczaniu weźmie miejscowa OSP.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JP

OSP Kajanka - ponad sto zdarzeń w minionym roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się