:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C lekkie zachmurzenie

Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin

Rózne dyscypliny, Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin - zdjęcie, fotografia

12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się w Łosicach II Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin. Turniej upamiętniał również dokonania nagle zmarłego shihana Wiesława Gwizdy. W zawodach wzięło udział 15 klubów zrzeszających młodych adeptów karate. Impreza odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Instytut Rozwoju Sportów Budo a jednym z patronów medialnych był Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz.

Turniej składał się z trzech bloków: walk eliminacyjnych, występów i pokazu z okazji święta niepodległości oraz dla uczczenia pamięci Wiesława Gwizdy, a także walk finałowych. Zawody zgromadziły sporą widownię. Walczono w wielu kategoriach wagowych i wiekowych. W zależności od wieku uczestników zmieniała się formuła. Dla najmłodszych light, dla juniorów semi a dla seniorów full contact. Dzięki takiej formule walki były ciekawe i widowiskowe. Drużynowo, zbierając najwięcej punktów, zwyciężył Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin Karate, drugie miejsce zajął Konecki Klub Karate Kyokushin, na trzecim miejscu uplasował się klub Bushido Łosice.

W najważniejszych kategoriach indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli: w kategorii mężczyźni seniorzy open Krystian Archacki z Bartoszyc, w kategorii kobiety rocznik 1999 – 2000 (60 kg) Justyna Król z Hrubieszowa, wśród mężczyzn rocznik 1999 – 2000 (+70 kg) Sebastian Archacki z Bartoszyc.

Maciej Filipowicz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot MF

Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się