:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Ogólnopolski Konkurs Modelarski

Ludzie  - pasje i problemy, Ogólnopolski Konkurs Modelarski - zdjęcie, fotografia

W Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim odbył się III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych o Puchar Burmistrza Miasta.

- Nad swoim modelem smoka pracowałem cztery miesiące. Jego wizerunek ściągnąłem z Internetu. Zużyłem ryzę papieru formatu A4, 250 arkuszy. Robiłem to dla zabawy i własnej satysfakcji. Cieszę się, że zostało to docenione – powiedział Grzegorz Klinicki, jeden z laureatów konkursu.

W konkursie wzięło udział 43 modelarzy: 24 młodzików, 7 juniorów i 11 seniorów. Wystawiono 89 modeli kartonowych i 42 plastikowe. Pierwszego dnia dokonano oceny prac. Na czele komisji sędziowskiej stanął licencjonowany sędzia. Przy ocenie modelu brano pod uwagę zgodność jego z oryginałem, stopień uszczegółowienia, czystość sklejenia oraz symetryczność modelu.

Drugiego dnia mieszkańcy miasta i wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć wystawę konkursową, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Przyznano nagrody specjalne: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski w kategorii model kartonowy Grzegorzowi Klinickiemu za model figurki „Smok Vinturuth” i w kategorii model plastikowy Tomaszowi Guzowi za model okrętu „Piotr Wielki”; Komendanta WKU w Bielsku Podlaskim za model dioramy „Normandia 44” Andrzejowi Jarząbkowi; Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim za model „Ulrich von Jungingen” Mateuszowi Tomczukowi.

Ponadto Grand Prix Wydawnictwa Extra Model otrzymała Małgorzata Skrzyniarz za „domek parterowy”, a nagrodę Klubu Modelarnia Czarna Białostocka za model „Kamaz z lawetą” otrzymał Jakub Derpeński.

Organizatorem konkursu był Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski i już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 2.

- Za rok odbędzie się czwarta edycja konkursu – zapewniał nas dyrektor szkoły Mirosław Chomaniuk, będący również zagorzałym modelarzem.

Życzymy powodzenia.

Andrzej Salnikow, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. AS

Ogólnopolski Konkurs Modelarski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się