:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

„Obywatele w wyborach” – spotkanie w Siemiatyczach

Kiedy: 2018-09-17 , godzina: 17:00 | Gdzie: Siemiatycze

Wybory samorządowe 2018, „Obywatele wyborach” spotkanie Siemiatyczach - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie 61 (MamPrawoWiedziec.pl) oraz Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” zapraszają na warsztaty i dyskusję o samorządzie oraz o nadchodzących wyborach.

Termin: 17 września 2018 r. godz. 17.00 - Miejsce: Pensjonat Cezar, Siemiatycze, ul. Mickiewicza 10

Spotkanie ma charakter otwarty.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału pod nr tel. 600 881 572

Podczas spotkania przypomnimy czym zajmuje się samorząd i podpowiemy jak wyborcy mogą włączyć się w wybory: zorganizować debaty, przepytać kandydatów, sprawdzać ich obietnice, podsumować pracę radnych, a w końcu zaangażować się w prace komisji wyborczych.

Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców wiedziało, kim są i z czym przychodzą do wyborów kandydaci w ich miejscowościach.

Ramowy program spotkania:

1. Omówimy problemy, które widzimy w swoim najbliższym otoczeniu, a które może rozwiązać samorząd. Poszukamy spraw, które nas łączą i dzielą, podzielimy się pomysłami na podsumowanie kadencji i rozliczenie radnych.

2. Podyskutujemy o mocnych i słabych stronach kampanii wyborczych do samorządu. Zachęcimy do organizowania debat z kandydatami, zadawania pytań, analizowania programów wyborczych i mądrego kwestionowania obietnic.

3. Zaproponujemy włączenie się w organizację wyborów samorządowych w 2018 r. Wyjaśnimy, na czym polega praca obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych, kto może pełnić te funkcje i jak się zgłosić.

Spotkanie zorganizowane dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu dla Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie” przez Fundację im. Stefana Batorego.

Patronat Medialny - Kuriier Podlaski - Głos Siemiatycz

 

„Obywatele w wyborach” – spotkanie w Siemiatyczach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się