:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Nowa sołtys jak wiosna

Samorządy , sołtys wiosna - zdjęcie, fotografia

Tegoroczne wybory sołtysów w Gminie Brańsk to prawdziwy renesans nie tylko pokoleniowy, ale także osobowościowy. Najbardziej cieszy fakt, że zmiany te niosą ze sobą nie tylko nowe pomysły, ale także zmienia się wizerunek fizjonomiczny.

We wsi Pruszanka Baranki zdetronizowany sołtys urzędował dwanaście lat i pewnie dalej by nim był, gdyby nie jedna z bielszczanek, która dziewięć lat temu skradła serce chłopakowi z tej wsi. Monika Niemyjska ma trzydzieści cztery lata, wyższe wykształcenie i chęci do działania. Podczas ostatnich wyborów sołeckich, w których udział wzięły 22 osoby, czyli 100% uprawnionych do głosowania, 12 z nich postanowiło jej zaufać. Nowa pani sołtys nie boi się wyzwań i z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Do odważnych świat należy. Życiu trzeba wychodzić naprzeciw i ja z takim postanowieniem podjęłam decyzję o kandydowaniu na sołtysa. Duży wpływ na to, że wystartowałam miał mój mąż, a mając takie wsparcie, to nic nie pozostało tylko wygrać te wybory. Skoro już zostałam wybrana na to prestiżowe stanowisko, to nie pozostaje mi nic innego jak popracować na rzecz mojej wsi. Mam świadomość tego, że będą trudności, ale wiem, że wspólnie z mieszkańcami zrobimy wiele dobrego. Obiecuję, że wszelkie ewentualne inwestycje i przedsięwzięcia, jakie będą realizowane w naszej wsi najpierw zostaną skonsultowane z mieszkańcami, bo chodzi o dobro wspólne, a nie o „widzimisię” sołtysa – mówi z uśmiechem Monika Niemyjska.

Pani Monika ma już doświadczenie kierownicze - od 9 lat w swojej rodzinie dowodzi czterema mężczyznami i to z dużym, pozytywnym skutkiem.

Po burzliwych bataliach samorządowych i szarej politycznie jesieni, gmina Brańska zaczyna nabierać wiosennego uroku dzięki wyborom sołeckim w dużej mierze zdominowanym przez płeć piękną.

Jarosław Usakiewicz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot JU

Nowa sołtys jak wiosna komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się