:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  25°C słabe opady deszczu

Nieoczekiwana zamiana komendantów policji - Maciej Wesołowski wrócił do rodzinnego miasta

Administracja, Nieoczekiwana zamiana komendantów policji Maciej Wesołowski wrócił rodzinnego miasta - zdjęcie, fotografia

Młodszy inspektor Maciej Daniel Wesołowski, dotychczasowy komendant policji w Siemiatyczach, został powołany na równorzędne stanowisko w Bielsku Podlaskim.

W środę 18 października z udziałem wice komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku podinspektora Jacka Tarnowskiego w budynku KPP w Bielsku przy ul. Kopernika powitano młodszego inspektora Macieja Wesołowskiego.

Zastąpi on młodszą inspektor Annę Bajeńską, która została komendantem powiatowym policji w Zambrowie.

W trakcie uroczystości pożegnano dotychczas pełniącą funkcję komendanta, młodszą inspektor Annę Bajeńską. Przez ostatnie 20 miesięcy kierowała ona bielską jednostką. Zarówno nowo powołanemu komendantowi, jak i odchodzącej komendant wszyscy uczestniczący w uroczystości życzyli powodzenia oraz dalszych sukcesów zawodowych.

Obecny na uroczystości starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski nie krył zaskoczenia. O nowym komendancie dowiedział się bowiem dzień wcześniej, po południu.

- Wszystko płynie - stwierdził starosta Snarski - ale skoro jest to komenda powiatowa, miło by było wcześniej wiedzieć o planowanych zmianach - dodał.

Komendant Wesołowski, który pochodzi z Bielska Podlaskiego zapewnił, że powróci do dyskusji o monitoringu miejskim, z którego zrezygnowała Anna Bajeńska, mimo że w tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono pieniądze na jego budowę.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Bielsku rozpoczął służbę w 1996 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. W trakcie swojej wieloletniej służby zajmował stanowiska kierownicze w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim oraz Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Od 2011 r. kierował II Komisariatem Policji w Białymstoku, następnie pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Łapach. Od 2016 roku kierował Komendą Powiatową Policji w Siemiatyczach.

Jaco, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot.(Jaco)

Nieoczekiwana zamiana komendantów policji - Maciej Wesołowski wrócił do rodzinnego miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się