:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Muzyka na ulicy

Muzyka - Koncerty, Muzyka ulicy - zdjęcie, fotografia

Za miesiąc minie rok, od kiedy gra „Muzyka na ulicy” obok redakcji Głosu Siemiatycz.


          Ostrowscy po raz drugi i uliczna wystawa
          W ubiegły czwartek, 17 lipca, ponownie zagrała u nas kapela Ostrowskich z Brańska. Rodzinny zespół Ostrowscy Band to już prawie przedsiębiorstwo rozrywkowe. I chociaż na co dzień grają zupełnie współczesną muzykę na elektrycznych instrumentach, to potrafią również zagrać na ulicy, bez prądu, mikserów i wzmacniaczy. Rodzina Ostrowskich umila życie ludziom już od kilku pokoleń muzykantów i muzyków. U nas zagrali: senior Wojciech Ostrowski /akordeon/, założyciel zespołu Ostrowscy Band, oraz jego synowie: Piotr /saksofon/, Paweł /trąbka/ i córka Anna /tamburyn/.
          Kontakt do zespołu Ostrowscy Band – tel. 514 845 329.
          Pierwsza uliczna wystawa
         
Podczas koncertu Ostrowskich, na który zebrał się spory tłumek słuchaczy, w pobliżu redakcji można było obejrzeć uliczną wystawę fotogramów „Stare Siemiatycze”. Wystawę przygotował Marcin Korniluk ze Stowarzyszenia „Ruch na rzecz Ziemi”.
          Kapela Pana Fela

          W sobotę, 19 lipca, po raz pierwszy wystąpiła u nas „Kapela pana Fela”. Nazwa ta jeszcze nikomu nic nie powie, ale ludzie grający w kapeli to znani muzyczni weterani. Oto skład:
          Feliks Zaremba ze wsi Zaręby w gm. Dziadkowice, od 16 roku życia gra na harmonii trzyrzędowej, a obecnie ma... 87 lat. Więc już 71 lat gra ludziom do tańca.
          Andrzej Zaremba, jego 45-letni syn, od 20 lat gra na saksofonie altowym.
          Eugeniusz Puch z Siemiatycz, ma 65 lat, a w kapelach gra od... 17 roku życia. Zaczynał od skrzypiec, potem grał na perkusji, teraz znowu z powodzeniem wrócił do skrzypiec.
          Mikołaj Solaniuk z Siemiatycz ma 63 lata, a od 40 lat gra w kapelach, na perkusji i bębenku.
          Gościnnie z kapelą zagrał na skrzypcach Jerzy Jarocki z Siemiatycz, który obecnie ma 86 lat, a przygrywa ludziom do tańca od 17 roku życia.
          Kontakt do kapeli: tel. 85 657 10 38 (Zaremba) i 85 655 56 11 (Puch).
          Porywająca do tańca muzyka i, zawsze ładne, stare utwory powodowały uśmiech na twarzach przechodniów, z których wielu zatrzymywało się na dłużej. Z „Kapelą Pana Fela” na pewno jeszcze w tym roku spotkamy się pod redakcją.
          W najbliższy czwartek od 10.30 obok redakcji zagrają muzykanci z kapeli „Kontro”. Zapraszamy. Koncerty uliczne organizowane przy siedzibie Głosu Siemiatycz to jedyna okazja do posłuchania tak blisko muzyki na żywo.

          Jerzy Nowicki, Tygodnik Głos Siemiatycz, fot, CK


          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory zagrali u nas i zapraszamy tych, którzy jeszcze tego nie robili.
          Wszystkie kapele, które u nas wystąpiły, grają już zawsze w Internecie. Filmy zarejestrowane z koncertów można obejrzeć, wchodząc na zakładkę „Muzyka na ulicy” w naszym serwisie www.siemiatycze.com, lub bezpośrednio na kanał „Muzyka na ulicy”, adres: www.youtube.com/sovnakuno.

Muzyka na ulicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się