:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C lekkie zachmurzenie

„Muzyka na ulicy” - goście zza Buga

Muzyka na ulicy, „Muzyka ulicy” goście - zdjęcie, fotografia

W miniony, gorący czwartek, 14 sierpnia, równie gorąco było przy naszej redakcji, gdzie po raz pierwszy w ramach akcji „Muzyka na ulicy” zagrała kapela ludowa „Sterdyniaki”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni.

          W skład kapeli wchodzą:
          - Zdzisław Radzikowski, 65-letni mieszkaniec wsi Wieska w powiecie sokołowskim; od ponad 50 lat gra na skrzypcach, a robi to tak, że znają go nie tylko muzykanci. Laureat wielu nagród na festiwalach w Kazimierzu nad Wisłą. (tel. 025 781 49 11, po 20.00)
          - Jan Karaś, 61-letni saksofonista mieszkający w Kosowie Lackim; w kapelach gra już 45 lat (tel. 025 787 91 53)
          - Antoni Kotowski, grający od 14 roku życia 56-letni akordeonista z miejscowości Seroczyn Sterdyński (tel. 025 787 04 06)
          - Jerzy Mielaniuk, również z Kosowa Lackiego, 56-letni perkusista, który od 16 roku życia gra w kapelach (tel. 517 119 194).
          Kontakt z kapelą możliwy pod każdym z wyżej podanych numerów.
          Wydaje się, że nasze muzyczne, zazwyczaj czwartki, mocno przypadły do gustu sporej części publiczności, nie tylko z Siemiatycz. Mamy już stałych bywalców ulicznego grania, którzy są bardzo zawiedzeni, kiedy w czwartkowy poranek na placu JP II w Siemiatyczach nie słychać dźwięku instrumentów. Z tygodnia na tydzień kapele gromadzą coraz liczniejszą publiczność, która już nie tylko słucha, ale tańcząc świetnie się bawi. Miejscowi i turyści przy występie prawie każdej kapeli pytają, czy nie sprzedajemy płyt z jej nagraniami. Nie dysponujemy płytami, ale przypominamy, że występ każdej kapeli można obejrzeć w Internecie - www.youtube.com/sovnakuno.

          Ewa Magdalena Iwaniak, Tygodnik Głos Siemiatycz, fot. EMI

„Muzyka na ulicy” - goście zza Buga komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się