:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C lekkie zachmurzenie

Muzyka klasyczna w Białowieży

Muzyka - Koncerty, Muzyka klasyczna Białowieży - zdjęcie, fotografia

Wieczorem 26 sierpnia na placu przed Muzeum Przyrodniczym Białowieskiego Parku Narodowego odbył się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej pt. "Od opery po szlagiery" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej "Grodzieńska Kapella" z Białorusi, pod batutą Włodzimierza Bormatowa. U boku orkiestry na scenie wystąpili soliści operowi: Michał Skiepko - tenor z ziemi hajnowskiej, Marina Garawaja - sopran i Włodzimierz Garawoj - baryton z Grodna.

Koncert poprowadziła Katarzyna Turosieńska-Durlik, dyrektor Białowieskiego Ośrodka Kultury. Melomani muzyki klasycznej mogli posłuchać m.in. utworów Mozarta, Verdiego, Rossiniego , Czajkowskiego: - W Białowieży pokazaliśmy, że nie tylko muzyka disco polo przyciąga szerokie grono słuchaczy. Również propozycje muzyki klasycznej znajdują swoich odbiorców. Pełne instrumentarium, troje solistów, nastrojowe otoczenie muzeum BPN i przyroda wokół. To wszystko pozwoliło uzyskać niepowtarzalny klimat, któremu poddała się licznie zgromadzona publiczność. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. Wielką radością było prowadzenie tej muzycznej uczty - powiedziała nam Katarzyna Turosieńska-Durlik.

Organizatorzy: Białowieski Ośrodek Kultury, Białowieski Park Narodowy oraz Urząd Gminy Białowieża.

Patronat medialny Kurier Podlaski

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot AJ

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Muzyka klasyczna w Białowieży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się