:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

„LOT nad Bugiem” – spotkanie założycielskie

Turystyka, „LOT Bugiem” spotkanie założycielskie - zdjęcie, fotografia

O planach powołania do życia Lokalnej Organizacji Turystycznej „LOT nad Bugiem” pisaliśmy w poprzednim numerze naszego tygodnika. Dziś z przyjemnością informujemy o tym, że LOT już powstał, a jego spotkanie założycielskie odbyło się we wtorek, 27 czerwca, w sarnackiej szkole. Prezesem stowarzyszenia został przedsiębiorca z Siemiatycz.

       Przypomnijmy, że LOT to inicjatywa oddolna, z pomysłem założenia której wyszła grupa ludzi spotykających się w przeciągu minionego 1,5 roku przy okazji różnych wydarzeń i inicjatyw związanych z szeroko rozumianą turystyką, ale nie tylko. Forum ożywienia społeczno-gospodarczego, warsztaty, wyjazdy studyjne, w których udział brali przedstawiciele powiatu łosickiego i siemiatyckiego. Reprezentanci różnych sektorów, od prywatnych przedsiębiorców począwszy na samorządowcach i pracownikach jednostek im podległych skończywszy. W wyniku tych spotkań uformowała się grupa robocza 7 osób, która po kilku miesiącach wytężonej pracy doprowadziła do zorganizowania spotkania założycielskiego. Sądząc po zainteresowaniu, LOT ma naprawdę spore szanse zaistnieć jako instytucja zajmująca się szeroko rozumianą promocją Podlasia Nadbużańskiego. Na spotkanie założycielskie przybyło 60 osób (prywatnych przedsiębiorców prowadzących m.in. działalność hotelarską, agroturystyczną, gastronomiczną czy rolniczą, przedstawicieli samorządów, pracowników urzędów, przewodników, producentów regionalnej żywności itp.) reprezentujących gminy Podlasia Nadbużańskiego, administracyjnie należące do trzech województw (podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego). Wszyscy wyrazili chęć przystąpienia do LOT-u. Zebranie założycielskie prowadził Rafał Siwek (dyrektor MGOKSiR w Drohiczynie), zaś jego protokolantką była Emilia Śnieżko (pracownica Urzędu Gminy w Mielniku).

Uczestnicy zebrania jednogłośnie przyjęli uchwałę o założeniu LOT-u oraz zatwierdzili jego statut. Następnie odbyły się wybory do zarządu stowarzyszenia. Zgłoszono 10 kandydatur, a ponieważ statut zakłada, że zarząd może liczyć od 5 do 9 członków, odbyło się jawne głosowanie, w wyniku którego do zarządu weszli: Mariusz Stawiecki (przedsiębiorca z gminy i miasta Siemiatycze), Anna Tarkowska (prezeska Federacji Organizacji Pozarządowych Wschodnie Mazowsze, aktywistka z Platerowa), Justyna Paluch (przedsiębiorca z gminy Sarnaki), Agnieszka Wojtkowska (LGD „Tygiel Doliny Bugu”), Waldemar Bielak (właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Ostromęczynie), Anna Sekielska (licencjonowany przewodnik turystyczny po Podlasiu), Emilia Snieżko (pracownik Urzędu Gminy w Mielniku), Anna Szpura (działaczka z gminy Stara Kornica) i Michał Michaluk (organizator zawodów „Biegiem przez Platerów”, prezes oddziału Związku Sadowników RP w Lipnie). Członkowie zarządu spośród siebie wybrali prezesa, którym został Mariusz Stawiecki i jego zastępcę – tę funkcję powierzono Justynie Paluch. W skład komisji rewizyjnej weszli Wiesław Raczyński (właściciel pensjonatu oraz alpakarium z Rudki w gm. Stara Kornica), Izabella Trznadel-Popławska (właścicielka Schedy Podlaskiej w Mierzwicach) oraz Emilia Borysiak (pracownica Urzędu Gminy w Starej Kornicy).

Teraz już pozostało tylko złożenie wniosku wraz z niezbędną dokumentacją o rejestrację stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego. Oficjalnie LOT zacznie swoją działalność wraz z początkiem 2019 r. Na razie jego siedziba będzie się mieściła w pomieszczeniach sarnackiej biblioteki, ale docelowo na potrzeby LOT-u zostanie przekazany budynek dworca kolejowego w Sarnakach.

Ewa Magdalena Iwaniak, fot. emi

 

 


Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


„LOT nad Bugiem” – spotkanie założycielskie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się