:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Kto dokończy drogę Ostrożany - Ciechanowiec?

Administracja, dokończy drogę Ostrożany Ciechanowiec - zdjęcie, fotografia

W sierpniu ubiegłego roku Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, działający z upoważnienia i w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego, podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjno–Budowlanych "Export–Pribex z Warszawy" na "Budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 690 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Ciechanowiec – Ostrożany".

     Wykonawcy przekazano plac budowy, z pompą wbito pierwsze łopaty. Wykonawca w ramach zadania miał między innymi: na 18-kilometrowym odcinku przebudować i poszerzyć jezdnię do szerokości 7 m (2 pasy ruchu po 3,5m i pobocza o szerokości po 1,5m), wybudować: rondo z oświetleniem w pobliżu Moczydeł Pszczółek, nowy most na Pełchówce w pobliżu Żali. Na całej długości miała powstać asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3 metrów, itd. A wszystko to do końca września 2018.

       Wykonawca drogę rozkopał... i na tym stop.

       Dyrektor PZDW Józef Sulima pod koniec maja poinformował o odstąpieniu od umowy z wykonawcą.

       - Powodem odstąpienia od umowy jest brak oczekiwanego postępu robót i niewywiązywanie się firmy z uzgodnionego harmonogramu - mówi dyrektor Sulima. - Nie przyniosły efektów próby rozmów i wymiana korespondencji, w związku z czym PZDW podjął decyzję o odstąpieniu od umowy i naliczeniu wykonawcy kar umownych.

       Mowa jest też o tym, że wykonawca miał problemy z płynnością finansową i lokalni podwykonawcy, którzy nie otrzymywali zapłaty, zeszli z placu budowy.

       Na przebudowę 18 kilometrów odcinka drogi Ostrożany - Ciechanowiec trzeba będzie wyłonić nowego wykonawcę, co wpłynie na termin zakończenia remontu.

       Przebudowę drogi dofinansowano z funduszy unijnych. Koszt przebudowy blisko 69 milionów 965 tys. zł.

       Anna Kondraciuk, fot. ak

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Kto dokończy drogę Ostrożany - Ciechanowiec? komentarze opinie

 • mietek - niezalogowany 2018-06-13 09:59:29

  Ja pierdole takie rzeczy to tylko w polandii, zamiast rzetelnie wziąć sie za robotę i powołać wojewódzki rejon utrzymania dróg z podziałem na powiaty i nie było atrakcji z prywatnymi społkami ktore sie rzucają z motyką na słońce bo sie okazuje ze nie podołają finansowo. Rejon w każdym powiecie miały sprzęt do remontów dróg i otrzymywałby zlecenia od województwa dla samorządów a ten dalej do rejonu na roboty.

 • gość 2018-06-13 14:35:29

  Inną kwestią jest to kto się ze starostwa wzbogacił na tym przetargu. 70 mln złotych kosztowała obwodnica Marek. Wnioski? Dziękuję

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 19:38:47

  Koszt budowy obwodnicy Marek to ok. 600 mln zł netto (cena kontraktowa) - odsyłam do strony inwestycji. Proszę więc nie wypisywać głupot. PRIBEX raczej nie zaskakuje, opinia o firmie dopuszczala taki finał sprawy. No ale cóż, PZP jest jakie jest. Co do rejonów to z reguły co państwowe nie może dobrze działać! Za duża pokusa dla nieukow i leni - przynajmniej w naszej obecnej rzeczywistości i mentalności . Pozdrawiam,

 • urzytkownik - niezalogowany 2018-06-17 15:35:50

  Najgorzej to szkoda kierowców którzy tracą koła na tej drodze, obserwując prowadzone pracę samo się narzucalo iż wykonawca długo na tej inwestycji nie zabawki.

Dodajesz jako: Zaloguj się