:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Ksiądz z Podlasia skazany na 5 lat więzienia – wyrok nieprawomocny

Sprawy kryminalne, Ksiądz Podlasia skazany więzienia wyrok nieprawomocny - zdjęcie, fotografia

W marcu pisaliśmy o bulwersującej sprawie księdza oskarżonego o trzykrotny gwałt na nieletniej, byłego wikariusza malej parafii na Podlasiu.

       Sprawa przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczęła się 2 marca. Proces przebiegał za zamkniętymi drzwiami. 

       Według prokuratury w Ostrołęce do gwałtów dochodziło w maju i czerwcu 2017 r. Oskarżony podstępem zwabiał małoletnią do budynku plebanii, zamykał drzwi na klucz, rozbierał ją i wykorzystywał seksualnie. Ofiara miała wtedy 14 lat. Oskarżony w tamtym czasie był wikariuszem, oraz katechetą w szkole podstawowej i gimnazjum.

       Ksiądz został skazany na 5 lat więzienia, otrzymał zakaz zbliżania się do dziewczynki na mniej niż 50 metrów i zakaz kontaktowania się z nią przez 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

       Sąd wydał też postanowienie dla mediów, zgodnie z którym można podawać jedynie część informacji na ten temat. Sąd motywuje to troską o pokrzywdzoną dziewczynkę.

       Wcześniej o sprawie na naszych łamach:

       https://kurierpodlaski.pl/artykul/ksiadz-oskarzony-o/428254

       https://kurierpodlaski.pl/artykul/jak-wikary-stracil-aureole-zgubne-skutki-ulegosci-felieton/428270

 

Jerzy Nowicki

Ksiądz z Podlasia skazany na 5 lat więzienia – wyrok nieprawomocny komentarze opinie

  • kazik - niezalogowany 2018-06-01 22:53:54

    Czy to ten słynny na całą polandie Marcin Ł. z diecezji Drohiczynskiej? Podobno grozi mu ucięcie siurka przy samych jajkach po odbyciu kary więzienia .

Dodajesz jako: Zaloguj się