:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C całkowite zachmurzenie

Korczew - Targi dla Wsi

Kultura archiwum, Korczew Targi - zdjęcie, fotografia

W dniach 3-4 sierpnia odbyła się coroczna impreza Targi dla Wsi Zielony Korczew, której organizatorami są: Fundacja Pałac w Korczewie oraz tamtejszy Urząd Gminy.

W sobotę odbył się turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy. Rywalizację zwycięsko zakończyła II drużyna z Korczewa, drudzy byli zawodnicy FC Sęki, trzecie miejsce zajęła drużyna z Czołomyj. Na scenie wystąpiła m.in. Malwina Kusior - artystka warszawskiego Teatru Buffo. W Korczewie promowała swoją debiutancką płytę pt. "Przeznaczenie". Gwiazdą sobotniego wieczoru była grupa Manchester. Do zabawy w gorących rytmach zaprosiła grupa taneczna Afrocarnavall. Przez dwa dni imprezy goście mogli spróbować za darmo blinów przygotowanych przez Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego oraz wziąć udział w warsztatach gry na bębnach.

Niedziela, chociaż niezwykle upalna, również przyniosła atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych i młodzieży. Zorganizowano wiele konkursów z nagrodami. Dzieci mogły skorzystać z bogatej oferty dmuchanych zamków, karuzel czy jazdy na kucyku. Grupy uczestniczące w warsztatach zaprezentowały nowe umiejętności gry na bębnach i tańca zumba. Czas umilał swoimi występami również zespół Tequila. Większość młodzieży przybyła jednak dopiero na główny koncert tego dnia, by posłuchać Mrozu wraz z zespołem.

- Jesteśmy tutaj od kilkunastu minut a przyjechałyśmy głównie dla tego koncertu, bo bardzo lubimy tego wykonawcę - powiedziały mi przed koncertem młode mieszkanki Korczewa, Kasia i Milena.

Oczywiście poza atrakcjami na scenie przez dwa dni trwały targi, na których można było kupić rośliny, meble ogrodowe, rękodzieło oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Zaproszeni goście m.in. marszałek województwa mazowieckiego podkreślali, że w Korczewie dba się o to, by po pracy w dni powszednie, w weekend można było odpocząć, spotkać się ze znajomymi, rodziną. Widzą w tym ogromną zasługę wójta. Konferansjerem był znany z serialu "Barwy Szczęścia" Przemysław Redkowski.

Joanna Lange, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JL

Korczew - Targi dla Wsi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się